Kripto HaberleriAnalizBu Altcoin, Haftayı Olumlu Haberler İle Geçirdi!

Bu Altcoin, Haftayı Olumlu Haberler İle Geçirdi!

Takip et

Kripto para piyasalarına 10 aydır ayı piyasası hakim. Başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere neredeyse bütün altcoinler sürekli değer kaybediyor.

Ancak fiyattaki düşüş, sektörün yok olacağı anlamına gelmiyor. Düşüşlerin aksine, altcoin projeleri kendilerini geliştirmek için sıkıca çalışıyor.

Kripto paralar arasında ülkemizde en çok tanınan altcoinlerden Avalanche (AVAX), bu hafta bir dizi olumlu veri ve haberle karşı karşıya kaldı.

Türk profesör Emin Gün Sirer tarafından kurulan Ava Labs, bu hafta yeni bir ortaklık duyurdu. Ava Labs, bir katman-2 çözümü olan Boba Network ile işbirliğine gitti.

Boba Network, anlaşmayı Twitter hesabından duyurdu. İşbirliği ile Boba, AVAX’a bir ölçeklendirme hizmeti sunacak. Böyelikle AVAX ağındaki işlem hızları artacak, ücretler azalacak.

AVAX’tan Olumlu On-Chain Verileri!

AVAX için olumlu haberler sadece anlaşmalar ile de sınırlı değil. On-chain verilerinde de olumlu bir tablo var.

Santiment’in verilerine göre, AVAX ağındaki geliştirici aktivitesi geçtiğimiz hafta önemli ölçüde arttı. NFT alanında ise sosyal hacim hafta içinde yükseldi. Ancak NFT’deki yükseliş kalıcı olmadı.

AVAX on-chain verileri.

Son olarak başka bir on-chain takipçisi, CryptoQuant ise AVAX’a dair farklı bir veri yayınladı. Siteye göre AVAX’ın RSI ve Stochastic verileri, piyasanın genel durumuna rağmen nötr olarak seyrediyor. Piyasalar kan ağlarken nötr bir veri, olumlu olarak yorumlanabilir.

Kripto piyasaları durgun iken hem yeni anlaşmalar, hem de olumlu on-chain verileri AVAX topluluğunda yeni bir yükseliş beklentisi yaşatabilir.

$AVAX, yazım tarihi itibariyle 17.80$ seviyesinde işlem görüyor.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Serdar

MEB doge hakkında bilgi alabilirmiyim bu hafta yükseliş olabilirmi

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları