Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin Projesine Kendi Yatırımcıları 1 Milyar Dolar Bağışladı: Geliştiricilerden Açıklama Geldi!

Bu Altcoin Projesine Kendi Yatırımcıları 1 Milyar Dolar Bağışladı: Geliştiricilerden Açıklama Geldi!

Takip et

Mesajlaşma uygulaması Telegram tarafından terk edilen bir altcoin projesi olan Toncoin’in (TON) temsilcisi TON Vakfı, ekosistemlerinin geliştirilebilmesi için kullanıcılar tarafından 1 milyar dolarlık bağış yapıldığını açıkladı.

Bağışlar İçin Toncoin Altcoini Kullanıldı

Kripto para temsilcilerinin bugün yaptığı açıklamaya göre, kullanıcılar tarafından gönderilen bağışlar için ekosistemin kendi altcoini olan Toncoin (TON) kullanıldı.

Toplamda 527 milyon TON tokeni bağışlandığı belirtildi. Bu miktarda TON tokeni bu yazının yazıldığı anlarda 1 milyar doların üzerinde bir meblağa tekabül ediyor.

TON Vakfı sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre söz konusu bağışlar 176 ayrı hesaptan yapıldı ve bağışların çoğu balina yatırımcılardan geldi. 18 bağış 10 milyon TON’un üzerinde, 37 bağış ise 4 milyon TON’un üzerindeydi.

Vakfın TON ekosisteminin cazibesini Web 3 geliştiricileri için artırmak istediği öğrenildi.

“Yatırımcılar Bağışlarını TON Ekosistemini Geliştirmek İçin Yaptı”

Bununla birlikte vakıf sözcüsü, yaptığı açıklamasında bağış yapanlar için herhangi bir teşvik programı olmadığını ve bunların tamamen TON ekosistemini geliştirme motivasyonu ile yapılan bağışlar olduğunu söyledi.

TON Vakfı, Telegram’ın altcoin projesini 2020 yılının Ağustos ayında kapatmak zorunda kalmasının ardından projenin devam etmesini isteyen Blockchain topluluğu tarafından kurulmuştu. Telegram, söz konusu projeyi SEC tarafından kendisine dava açılmasının ardından kapatmıştı.

TON projesinin devamı niteliğindeki girişim kısa bir süre önce ilk ekosistem fonunda Huobi ve Kucoin borsalarının da aralarında bulunduğu bir dizi yatırımcıdan 250 milyon dolar yatırım almıştı.

Toncoin bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %0.79’luk yükselişi ile beraber 2.01 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları