Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoinde Hack Olayı Yaşanıyor: Tokenin Fiyatı Bir Anda Çakıldı!

Bu Altcoinde Hack Olayı Yaşanıyor: Tokenin Fiyatı Bir Anda Çakıldı!

Son verilere göre Arbitrum üzerindeki bir altcoin platformunda bir hack olayı yaşandı ve tokenin değeri önemli ölçüde düştü.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Arbitrum üzerinde bir likidite protokolü olan Jimbos Protocol’ün (JIMBO) saldırıya uğradığından ve 4.000’den fazla ETH’nin (yaklaşık 7.5 milyon dolar) çalındığından şüpheleniliyor.

Kripto para güvenlik şirketi PeckShield’in yaptığı açıklamaya göre, söz konusu hack olayı, likidite kaydırma işleminin slippage kontrolünün olmamasından kaynaklanıyor, öyle ki protokole ait likidite çarpık/dengesiz bir fiyat aralığına yatırılarak kâr amacıyla ters swapta kullanılıyor.

Saldırının ardından DEX verilerine göre JIMBO altcoin fiyatı önemli ölçüde değer kaybetti.

Saldırının ardından JIMBO fiyatında yaşanan düşüşü gösteren grafik.

Altcoin geliştirici ekibi olayın ardından paylaştığı mesajında saldırıdan haberleri olduğunu bildirdi:

“Protokolümüzle ilgili yapılan saldırılardan haberdarız ve emniyet güçleri ve güvenlik uzmanlarıyla aktif olarak temas halindeyiz.

Daha fazla bilgiyi mümkün olduğunda yayınlayacağız.”

İlgili Haber
Analist Açıkladı: Bu Altcoinin Ağ Aktivitesinde Ani Bir Yükseliş Yaşanıyor!

Arbitrum tabanlı Jimbos Protocol, belirli miktarda varlıkla desteklenen yarı stabil bir taban fiyata sahip bir token oluşturma girişimidir. Sonunda çökmeden önce fiyatı hızla yükselen Olympus DAO projesinin bazı yönlerini örnek almaya çalışıyor, ancak birkaç değişiklikle daha sürdürülebilir hale getirmeyi umuyor.

Saldırıda hacker tarafından ele geçirilen fonlar Ethereum ağına köprülendi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay