coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoinde Hacker Saldırısı Şoku: İki Coinin Fiyatta Ani Düşüş Yaşandı!

Bu Altcoinde Hacker Saldırısı Şoku: İki Coinin Fiyatta Ani Düşüş Yaşandı!

Bu altcoinin token sözleşmesinin bir hacker tarafından kötüye kullanıldığı öğrenildi. Gelişmenin ardından token fiyatında düşüş yaşandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Deus Finance’e ait bir stablecoin projesi olan DEI altcoini Arbitrum ağında bir saldırıya uğradı.

DEI tokeni daha önce de saldırıya uğramış ve 1 dolara olan sabitini çoktan kaybetmişti. Token son zamanlarda 0.30 dolara sabitlenmiş olarak seyrediyordu ve saldırının ardından bu sabitini de kaybetti. Saldırının kaynağının token sözleşmesindeki bir temel uygulama hatası olduğu öğrenildi.

Token sözleşmesinde yer alan bir temel uygulama hatası, token sözleşmesinin kodunda yer alan ve sözleşmenin işlevselliğini ya da güvenliğini etkileyen bir hatadır.

İlgili Haber
Binance'te Listeli Altcoinde Büyük Unlock Alarmı Var: Bu Tarihte Sirkülasyondaki Coin Miktarı 3 Katına Çıkacak!

Örneğin, DEI stablecoin’inin token sözleşmesindeki bir temel uygulama hatası, herhangi bir kısıtlama veya kontrol olmaksızın herkesin yeni DEI tokeni basmasına izin verdi. Bu da bir hacker’ın token sözleşmesini kötüye kullanmasına ve DEI’nin fiyatını manipüle etmesine olanak sağladı.

Saldırının ardından DEI fiyatında yaşanan düşüşü gösteren grafik.

Deus Finance, kurumsal düzeyde blok zinciri türevlerine genel erişim sağlamayı amaçlayan bir projedir. Sentetik hisse senetleri, emtialar, forex ve kripto paralar gibi optimistic on-chain dijital türevler için gerekli çerçeveyi sağlar.

Saldırının ardından DEUS fiyatında yaşanan düşüşü gösteren grafik.

DEI, Deus Finance altyapısı üzerine kurulu her finansal araç ve protokol için teminat olarak kullanılıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail