Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoine Yoğun İlgi Var: Bir Haftada 1.7 Milyar Dolar Aktı!

Bu Altcoine Yoğun İlgi Var: Bir Haftada 1.7 Milyar Dolar Aktı!

Takip et

Ethereum Classic (ETC) altcoini, ana Ethereum Blockchain’indeki Merge yükseltmesi öncesinde kripto para yatırımcıları arasında daha fazla ilgi çekmeye devam ediyor.

Bu ilgi ile birlikte kripto paraya bir alım baskısı oluştu ve bu sayede büyük bir sermaye girişi yaşandı.

Özellikle, 30 Temmuz itibariyle Ethereum Classic piyasa değeri 5.33 milyar dolar olarak kaydedildi ve bu da 23 Temmuz’da kaydedilen 3.64 milyar dolara kıyasla 1.69 milyar dolarlık bir akışı ya da %46’lık bir büyümeyi temsil ediyor.

Piyasa değerindeki artışın yanı sıra, ETC’nin değeri de yükselişe geçti ve token bir hafta içinde %50’nin üzerinde değer kazandı. Bu yazının yazıldığı sırada ETC, son yedi gün içinde %51’lik bir kazançla 40 dolardan işlem görüyordu.

ETC’nin haftalık performansını gösteren fiyat zaman grafiği.

Merge Yükseltmesinin ETC Altcoini Üzerindeki Etkisi

Geçtiğimiz hafta boyunca ETC genel olarak hızlı bir yükseliş hareketi sergiledi. Genel kripto piyasası rallisinin yanı sıra, Merge yükseltmesi ETC boğalarını tetikledi. Yükseltme, Ethereum Blockchain’ini enerji gerektiren Proof-of-Work (PoW) protokolünden Proof-of-Stake (PoS) protokolüne geçirecek.

İlgili Haber
Mercedes-Benz ile Bu Altcoin Arasında Dikkat Çeken Bir Ortaklık Kuruldu!

ETC madenciliği için Ethereum madencilerinin yalnızca küçük değişiklikler yapması gerektiğinden, bu madencilerin ETC’ye akın etme olasılığı bulunuyor.

Ayrıca, mevcut Ethereum hash oranının büyük olasılıkla ETC ağına geçmesi ve böylece madencilerin ekipmanlarının işe yaramaz hale gelmesini önleyerek göç eden madenciler için en uygun seçenek haline gelmesi beklenmektedir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları