Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoinin Fiyatı Bir Günde Yüzde 80 Değer Kaybetti: Geliştiriciler Nedenini Açıkladı!

Bu Altcoinin Fiyatı Bir Günde Yüzde 80 Değer Kaybetti: Geliştiriciler Nedenini Açıkladı!

Takip et

Chingari isimli Hindistanlı sosyal medya platformunun kendi altcoini olan Gari Network (GARI) kısa bir süre önce seyrettiği yaklaşık 0.75 dolar seviyesinden ani bir şekilde 0.10 dolara kadar gerileyerek %80’den fazla değer kaybetmişti.

Altcoinin Geliştiricileri, Fiyat Düşüşünün Bir Yatırımcının 2 Milyon Dolarlık Coin Satmak İstemesiyle Yaşandığını Söyledi

Bu kadar yüksek bir değer kaybının gerçekleşmesi platformun bir hacker saldırısına uğradığı söylentilerine yol açmıştı. Bununla birlikte Gari Network’ün resmi Twitter açıklamalarına göre ise altcoinde herhangi bir hack olayı ya da sızıntı yaşanmadı.

Geliştiriciler, GARI kripto parasındaki fiyat düşüşünün tamamen bir piyasa olayı olduğunu bildirdi:

“Öncelikle tüm sevginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz, bunu gerçekten takdir ediyoruz. Şimdi, önceki gün yaşanan son gelişmelerle ilgili birkaç hususu açıklığa kavuşturmak istiyoruz.

Yaptığımız değerlendirme sonucunda, $GARI token sözleşmesinde herhangi bir hack veya kötüye kullanım olmadığı sonucuna vardık. Yaşanan fiyat hareketi tamamen bir piyasa olayıydı.”

GARI tokeninin yaşadığı düşüşü gösteren haftalık fiyat zaman grafiği.
İlgili Haber
Yine Bir Oyun Platformu Hacklendi: Altcoinin Fiyatı Sıfıra Dayandı!

Geliştiriciler buna ek olarak tokende yaşanan düşüşün KuCoin borsasında bir balina yatırımcının bir anda 2 milyon dolarlık GARI tokeni satmak istemesi ve borsada yeteri kadar likidite bulunmamasından kaynaklandığını ve bu durumda coinin düşüş yaşadığını söyledi:

“Bildiğimiz kadarıyla, $GARI tokeni büyük ölçüde Kucoin üzerinde etkilendi. Düşüş için belirlenen neden, 4 Temmuz 2022’de 2 milyon dolarlık piyasa satış emridir ve piyasa yapıcı bunu gerçekleştirmek için yeterli likidite sağlamadığı için token fiyatını aniden 0.14 dolara itmiştir.

Bu ani düşüş, Kucoin’de kademeli likidasyonlara neden oldu ve açık piyasada dumping yapmaya başladılar ve fiyatı 0,03 $ ‘a düşürerek siyah kuğu olayına neden oldular. Sonrasında toparlandık ve istikrara ulaştık.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları