Altcoin

Yine Bir Oyun Platformu Hacklendi: Altcoinin Fiyatı Sıfıra Dayandı!

Kripto para tabanlı oyun platformunun hacklenmesinin ardından oyun içinde kullanılan altcoinin fiyatı sıfıra yaklaştı.

Kripto para tabanlı bir oyna-kazan oyunu olan WonderHero (WND), bir hacker’ın sınırsız bir şekilde oyun tokeni basması ve yaklaşık olarak 300.000 dolar ile ortadan kaybolmasının ardından büyük değer kaybetti ve oyunun tüm hizmetlerini durdurdu.

Resmi açıklama yayınlayan WonderHero, söz konusu saldırıyı doğruladı. Açıklamada saldırganların sistemi manipüle ederek kendileri için 80 milyon WND oluşturduğu belirtildi. WND tokeni oyun içerisinde yapılan satın alımlarda kullanılıyordu.

Altcoinin Fiyatı 0.70 Dolardan 0.005161 Dolara Geriledi

CoinMarketCap verilerine göre tokenin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %96 değer kaybetti. Bununla birlikte hack olayın başında 0.70 dolar seviyelerinde bulunan tokenin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.005161 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Hack olayının ardından altcoin fiyatının hareketini gösteren haftalık fiyat zaman grafiği.

Şirket saldırıyı doğrulamadan önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında “topluluğun WND’deki ani fiyat düşüşü hakkındaki endişelerini anlıyoruz ve ekibimizi bu konuyla ilgili olarak araştırma yapmak üzere görevlendirdik, en kısa sürede bilgi vereceğiz.” demişti.

Şirket diğer bir açıklamasında ise oyun hizmetleri, akıllı sözleşmeler, yatırma ve çekim işlemleri ile tüm alım satımların askıya alındığını bildirdi.

Saldırganlar Elde Ettikleri WND Tokenlerini 750 BNB Karşılığında Sattı

Bununla birlikte oyuncuların Polygon üzerindeki hiçbir varlığının saldırganlar tarafından çalınamadığı belirtildi. Hackerlar çaldıkları 80 milyon WND’yi 750 BNB karşılığında sattı ve kripto paralarını Tornado platformuna gönderdi.

Şirketin kurucusu Ethan, oyunun geleceği ile ilgili yaptığı açıklamasında WND için yeni bir sözleşme oluşturulacağını ve yeni WND tokenlerinin saldırı öncesindeki yatırımcılara airdrop olarak ücretsiz dağıtılacağını bildirdi. Buna ek olarak WonderHero oyununun kapatılmayacağı ve oyunculara açık olacağı açıklandı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu