binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBu Borsanın Kendi Altcoininde Beklenmedik Büyük Ralli Başladı: Yükselişin Kaynağı Ne?

Bu Borsanın Kendi Altcoininde Beklenmedik Büyük Ralli Başladı: Yükselişin Kaynağı Ne?

Onchain verilerine göre Bitcoin ağını tıkayan özellik bu borsanın altcoininde de fiyat artışına yol açtı. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası OKX tarafından desteklenen OKT Chain’in yerel tokeni olan OKT Chain (OKT), son 24 saat içinde fiyat ve talepte büyük bir artış gördü.

CoinMarketCap’e göre token %80’den fazla yükselerek iki ay önce gördüğü tüm zamanların en düşük seviyesinden uzaklaştı ve bu seviyeye göre %164 daha yüksek bir bölgeden işlem görüyor.

Tahminlere göre, bu yükselişin sebebi, Cosmos tabanlı bir katman-1 blockchain ağı olan OKT Chain üzerinde ilk inscription faaliyetinin başlamasıydı. Inscription kavramı, blockchain üzerindeki tokenlere bazı metin, görsel ya da video gibi eklemeler yapılmasına deniyor. Yazıt anlamına gelen bu kelime, blockchain üzerine bazı mesajlar bırakmak şeklinde de kabaca tanımlanabilir.

Kısa bir süre önce Bitcoin ağında da benzer bir şekilde inscription’lar nedeniyle büyük bir tıkanıklık yaşanmıştı. Sıkı Bitcoin destekçileri bu özelliğin aslında bir bug olduğunu ve ağın güvenliği için düzeltilmesi gerektiğini savunuyor.

İlgili Haber  Justin Sun'dan Yeni Airdrop Vaadi: Binance Aracılığı ile Sürpriz Altcoinler Dağıtacak

OKT örneğinde ise kullanıcılar OKT Chain üzerinde inscription üretmek için OKT altcoini cinsinden ücretler ödüyor.

Inscripton minting etkinliği çok sayıda kullanıcı ve işlemin ilgisini çekerek ağda tıkanıklığa ve 10 Aralık 2023 itibariyle OKT Chain üzerinde 170.000’den fazla onaylanmamış işlemin birikmesine neden oldu. OKT Chain’in resmi cüzdanı olan OKX Web3 cüzdanı da yoğun trafik nedeniyle bir kesinti yaşadı ve şu anda bakımdan geçiyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda OKT fiyatı son 24 saatte yaşadığı %80’lik yükselişin ardından 26.54 dolardan işlem görüyor.

OKT fiyatında yaşanan yükselişi gösteren günlük CoinMarketCap grafiği.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail