Kripto HaberleriAltcoinBu DeFi Platformunun Geliştiricileri Yüzbinlerce Dolar ile Ortadan Kayboldu!

Bu DeFi Platformunun Geliştiricileri Yüzbinlerce Dolar ile Ortadan Kayboldu!

Takip et

BNB Chain ve Polygon tabanlı bir yield aggregator olan DeFi platformu Blur Finance’in (BLR) arkasındaki geliştiriciler aniden projeyi terk etmiş ve projenin sosyal medya kanallarını silmiş gibi görünüyor.

DeFi Platformunun Geliştiricileri Kaçtı, 600.000 Dolardan Fazla Zarar Var

Güvenlik firması PeckShield Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bu süreçte 600.000 dolar değerinden fazla tokenın ortadan kaybolduğunu söyledi.

Protokolün web sitesi geçersiz bir sertifika gösteriyor ve Discord kanalına ait link “geçersiz davet” mesajıyla sonuçlanıyor.

Bu son olayın tam anlamıyla bir “rug pull” olduğu düşünülüyor. “Rug pull” dolandırıcılıklarında geliştiriciler çalışan bir merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulaması oluşturuyor ve bunun reklamını sosyal medyada yaparak tokeninin popülerliğini artırıyor. Sonuç olarak token bir merkeziyetsiz borsada listeleniyor.

Kar elde etmek isteyen yatırımcıların tokenleri satın almasının ardından ise geliştiriciler kepenkleri kapatıp ortadan kayboluyor.

İlgili Haber
Solana (SOL) Ağındaki Popüler Proje, Rug Pull Yaptı: İşte Detaylar

Yatırımcıların sağladığı likidite milyonlarca dolara ulaşabiliyor. Geçtiğimiz hafta Polygon tabanlı Web3 oyunu Dragoma’nın yatırımcıları, 3.5 milyon dolar değerinde bir rug pull’a maruz kalmıştı. Chainalysis tarafından daha önce yayınlanan bir raporda, yalnızca 2021 yılında 2.8 milyar dolar tutarında rug pull gerçekleştiği tahmin edilmişti.

Trackerlar, Blur’un BNB Chain’de 754’ten fazla sahibi olduğunu gösteriyor. Proje kısa süre önce Polygon ile entegre oldu ve geçen hafta itibarıyla yıllık yaklaşık %4.000 getiri sağladığını iddia ediyordu. Sözleşmesi 7 Temmuz’da oluşturuldu.

Projenin BLR token’ı, rug pull’un ardından %99 düşerek bu yazının yazıldığı sırada 0.00064 dolardan seviyesinden işlem gördü. Fiyat geçen hafta 0.06 dolar ile zirve yapmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları