NFT

Solana (SOL) Ağındaki Popüler Proje, Rug Pull Yaptı: İşte Detaylar

Solana ağındaki NFT odaklı projelerden olan NeoNexus, kurucunun açıklaması ile resmen rug pull yaptı.

Solana (SOL), toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) egemenliğindeki DeFi dünyasında rekabete yol açıyor. SOL’un yaşattığı bu rekabetçi ortama rağmen özellikle ağdaki dolandırıcılık odaklı projeler bu durumu güçleştiriyor. Son örnek ise NeoNexus projesi oldu.

İlgili Haber
70 Milyon Dolarlık NFT Projesi, Kabus İle Sonuçlandı: Yatırımcılar Tepkili!

NEONEXUS, Rug Pull Yaptı

Solana tabanlı NFT projesi NeoNexus‘un kurucusu, takımın artık projeyi geliştirmediğini ve SOL fiyatlarındaki düşüşün bunun temel sebebi olduğunu vurguladı. Jack Shi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada projeyi resmen sonlandırdıklarını vurguladı. Bunun devamında ise projenin direkt olarak topluluğa devredileceği ve geliştirmenin böyle devam edeceği vurgulandı.

Jack Shi’nin bu açıklamasından sonra ise topluluk oldukça öfkeli tweetler atmaya başladı. Projenin NFT satışlarından 25.000 SOL elde ettiği biliniyor ve o dönemin fiyatları ile bunun 4,5 milyon dolara yakın olduğu söylenebilir. Kurucu ise o tarihten bu yana fiyatın yarı yarıya düşmesini bahane göstererek projeyi sonlandırdı.

Topluluk ise Shi’nin daha önceki gönderilerine işaret ederek aslında paranın nereye gittiğini ortaya koymakta. Shi’nin kasım ayında oldukça lüks bir arabanın fotoğrafını paylaşıp hava attığı ortaya çıktı.

NEONEXUS ekibi oldukça fazla kişiye NFT satışı yaptı ve sitenin şu an çevrimdışı olduğu görülüyor. Projenin tam olarak nasıl topluluğa aktarılacağı bilinmese de Twitter’daki kızgın topluluk şu an Shi’nin adresini ve bunun gibi bilgileri paylaşmaya başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu