AltcoinAnaliz

Bu Hafta Dikkat Edilecek 5 Altcoin!

Hareketlenen piyasada bu kripto paralar dikkat çekiyor!

Bitcoin (BTC) fiyatının short squeeze olarak bilinen short pozisyonların bir anda likidasyon yaşaması olayı ile 39.000 dolara yükselmesi bütün sektörü yeşillendirdi. Bitcoin fiyatı 39.000 doların üzerine çıkarken birçok altcoin de bunu takip etti. Ancak bu hafta özellikle 5 altcoinin diğerlerine göre çok daha fazla dikkat çekmesi beklenmekte.

ETH Fiyatına Dikkat

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum da bu altcoinlerin başında geliyor. ETH, 50 günlük SMA (2.165 dolar) seviyesine kadar geldi ve bunun aslında güçlü bir destek olması bekleniyor. ETH, basın saati itibarıyla 2.400 dolara kadar ulaşarak 2.300 dolar desteğini arkasına aldığını kesin bir şekilde kanıtladı.

ETH fiyatının buradan sonraki direnç noktası ise 2.400 dolar olacaktır. ETH, 2.400 doların ötesinde ise 3.000 doları hedefleyebilir.

ICP, Yükselişe Başladı

Dikkat çeken bir diğer kripto para birimi ise kesinlikle sert düşüp bir anda sert toparlanmaya başlayan Dfinity (ICP) oldu. ICP, 20 temmuz tarihinde 28 dolara kadar gerileyerek desteğe çekildi ve buradan yükselişini başlattı. Basın saati itibarıyla 45 dolar seviyesinden işlem gören ICP, son 7 gün içerisinde %48 yükseliş elde etti.

ICP için kritik seviyenin ise 54 dolar olduğu biliniyor. 54 doların ötesinde fiyatın düşüşüne göre sıradaki nokta 72 dolar olabilir. Şu an boğaların akümülasyon yaptığı ve 20 günlük EMA’ya denk gelen 38 doların altına inilmediği müddetçe fiyatın yükselmeye devam edebileceği görülüyor. En önemli hedef ise 90 dolar olacaktır.

38 dolar altında ise stop olunabilir.

AAVE, Trendini Değiştirdi

DeFi sektörünün en iddialı projelerinden birisi olan Aave, 20 temmuz tarihinde ICP ile birlikte destek noktaya çekildi. AAVE, 212 dolara kadar çekildi ve 280 dolar ila 212 dolar arasında tampon oluşturdu.

AAVE fiyatı için kritik nokta önce 347 dolar, devamında ise 400 dolar olacaktır. Boğalar eğer oluşan üçgen formasyonunu kırabilirse 550 dolar seviyesi tekrar test edilebilir.

320 dolar seviyesi önemli bir destek olarak görülürken bu seviyenin altına inilmemesinin önemli olduğu vurgulanıyor. An itibarı ile hedefi 347 dolar olarak görünen AAVE son 7 günde %40 oranında yükseliş kaydetti.

LUNA/USD Teknik Analizi

Terra Protocol’ün kısa süre önce yükseliş rekorları kıran kripto para birimi LUNA, 5,58 dolar desteğinden sert sıçradı. 7,96 dolar ila 8,72 dolar bölgeleri arasında kalan direnç noktasını test eden LUNA, an itibarıyla 8,75 doları da geride bıraktı. Özellikle mayıs ayından beri kıramadığı direnci de kıran LUNA, bu bağlamda balinaların radarına girmiş gibi görünüyor.

LUNA’nın buralarda kendini güvenceye alması için ise günlük kapanış yapması gerekmekte. LUNA fiyatı bunun devamında ise 10 dolar ve üzerini hedefleyebilir ve her şey oldukça müsait gözüküyor. 8,75 doların üzerinde kapanış yapılmaması ise fiyatı yeniden 5 dolara çekme potansiyeline sahip.

Tabii ki altcoinlerin yanı sıra lider kripto para birimi Bitcoin’e de dikkat etmek gerekiyor. BTC fiyatı 38.000 dolar üzerinde günlük kapanış yaparak 42.000 doları hedefleyebilir. Kısa süre önce gelen Tether haberi piyasalarda olumsuz etki yaşatsa da şu an için her şey BTC lehine gözüküyor. Özellikle short pozisyonların 42.000 dolara kadar çok az sayıda olması da bir hayli önemli.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu