Altcoin

Bu İki Altcoin, Ayı Piyasasına Meydan Okuyor: Rekor Yükseliş Sürer mi?

Bu iki altcoinin yükselişi devam edecek mi?

Kripto para piyasası şu an için genel bir konsolidasyondan geçiyor ve Bitcoin (BTC) 30.000 dolar ila 35.000 dolar seviyeleri arasında hapsoldu. Buna rağmen bazı altcoinlerde hafif hareketlilikler başladı ve bunlara kesinlikle iki kripto para birimi önderlik ediyor.

Rekor Kıran İki Kripto Para, Sektörü Sarstı

Blockchain tabanlı alım satım ve oyun platformu olarak da bilinen Axie Infinity, son dönemde rekor yükseliş elde edenlerden birisi. AXS fiyatı son 30 günde %300’den fazla yükseliş yakaladı ve kripto para sektöründe kesinlikle ses getirdi.

Axie Infinity içerisindeki oyuncular kripto para toplayabiliyor ve bunlarla farklı işlem yapabiliyor. Oyun içerisinde de toplanabilen ve oyunculara para kazanma imkanı sunan AXS’in fiyatı 10 Haziran tarihinde 4,10 doları görmüş ve rekor kırmıştı. AXS fiyatı 10 Temmuz tarihinde ise 19,63 dolara kadar yükseldi ve aslında bu rallinin ne kadar sansasyonel olduğunu ortaya koydu.

Rekor kıran bir başka altcoin ise Constellation (DAG) oldu. DAG, Açık kaynaklı bir platform olarak biliniyor ve farklı blockchain ağları ile kripto para varlıkları geliştirilebilmesine ve sahipliği yapıyor. DAG, son 30 gün içerisinde %352 yükseliş elde etti ve 0,19 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

DAG’in fiyat yükselişini tetikleyen etmen ise kendi merkezsiz kripto para borsası ve AMM piyasası Lattice Exchange’i piyasaya sürmesi oldu. Lattice, Amazon Web Hizmetleri, Chainlink ve KuCoin kripto para borsası gibi önemli takımlarla ortaklık imzaladı ve bu da DAG fiyatına etki etti.

Bu iki kripto para biriminin rekor yükselişten sonra artık konsolidasyona girmesi beklenebilir ve fiyat rekor noktalardan hafif bir düşüş yaşayabilir.

*Özellikle son zamanlarda ciddi yükseliş yaşamış coinlere yatırım yaparken son derece dikkatli olmak gerekiyor. Zira piyasada bir düşüş olması durumunda en fazla değer kaybeden kripto paralar son zamanlarda en fazla değer kazananlar oluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu