AnalizBitcoinHaberlerOn-chain

Bu İndikatör Yanılmıyor: “Bitcoin’de Yeni Diplere Hazır Olun”

Bu indikatöre göre göreceğimiz daha çok dip var.

Bitcoin’de FUD’ların etkisiyle gerçekleşen kısa vadeli hareketleri bir kenara bırakır ve büyük resme bakarsak çok da iç açıcı bir tablo ile karşı karşıya olmadığımızı görüyoruz.

Kısa vadeli dalgalanmalar acaba yeni bir ralli mi geliyor sorularını akıllara getirse de riskin kontrol altına alınması gerektiği bir dönemden geçiyoruz. Bu kontrol sizi bazı kazançlardan mahrum bıraksa da kötü bir senaryoda hayatta kalmanıza yardımcı olacaktır.

Risk İştahı Düşük

Bitcoin grafiğine teknik olarak baktığımızda 30.000$’dan ölü kedi sıçraması yaşayan ve fibonacci 0.618 seviyesinden ret yiyen bir Bitcoin görüyoruz. Teknik görüntü pek iç açıcı değil. Bu durum yeni alıcıların risk iştahını kapatıyor.

Bu noktada bazı zincir içi veriler hala gidecek yolumuz var dese de bazılarına göre döngü tamamlandı.

LTH-NUPL Yönümüz Aşağıya Doğru Diyor

Glassnode tarafından yayınlanan uzun vadeli Bitcoin sahibi olan cüzdanların “Net gerçekleşmemiş kar/zarar” (LTH-NUPL) grafiğine göre Bitcoin’de zirve görüldü ve yeni diplere doğru yol alıyoruz.

Grafikte görüleceği üzere bu indikatör mavi bölgeden (açgözlülük) çıktığında Bitcoin’de zirveler görülmüş oluyor. Asıl boğa piyasası da mavi bölgeye girişte başlıyor. Bu bölgeye ilk çıktığımız an boğanın başlangıcı, çıkışımız da bitişi olarak değerlendirilebilir.

Bu tablonun 2012, 2013, 2014 ve 2017 yıllarında çok iyi bir şekilde çalıştığını görüyoruz. 2013 yılı hariç olmak üzere her zirve sonrası kırmızı bölgeye tekrar indiğimizi görüyoruz. Bu tabloya göre turuncu ve kırmızı bölgeler Bitcoin ve altcoinlerde çok iyi alım fırsatlarına işaret ediyor.

Güncel duruma baktığımızda, mavi bölgede zirvenin görülmesinin ardından yeşil bölgeye indiğimizi gözlemliyoruz. Bu indikatöre ve önceki fiyat hareketlerine baktığımızda kısa vadeli yükselişler olsa da, genel yönümüzün aşağı yönlü olduğunu görüyoruz.

ABD’de varlık alımlarının azaltımının tartışılması, doların güçlenmesi gibi temel analiz verilerini de bir kenara koyduğumuzda, yönümüzün aşağı olduğu tezi güçleniyor.

Bu tarz indikatörlere göre yapılan analizlerin marketin genel yönünün tayini için ve uzun vadeli olarak yapıldığını unutmayın. Kısa vadeli dalgalanmalar bu analizin konusu değildir.

Turuncu ve kırmızı bölgeye inmemiz aylar sürebilir. İndikatörde bir değişiklik olursa alım fırsatlarını yakalamanız için güncel halini paylaşacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
19 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Tekin

İndi katör bindi masör

Ali Ercan

Serkan GÜLTEKİN Başlıklar Şu analist yatırım yaptıği alt coinleri açıkladı bu analist etheryumda yeni zirve gelecek bu analist yıl sonu 100 dolar en son başlık bu indikatör yanılmıyor yeni dipler görülebilir.peki tamam btcde yeni dipler gelecek tafsiyeli başlığınızı okuyup elimdeki yüklü miktardaki alt coini nakite geçirdim umarım doğru bir haberdir zira btc dip görmez yükselirsezararımı mahkeme yoluyla sizden talep edeceğim zira başlık tafsiye niteliğinde ve başlıkta yatırım tafsiye değildir ibaresi yok.bu yatırım tafsiyesi için teşekkür ederim şimdi yıl sonuna kadar yeni dipleri bekleyeceğim umarım dediğiniz gibi 28000 dolardanda aşağida dipler yapar zira yeni dip öncekilerden altta olmalıdır..

Last edited 7 ay önce by Ali Ercan
Ali Ercan

Korkma korkma şaka yaptım yorumları okuyormusunuz merak ettim şunu belirteyim paylaştığınız yanılmıyan indikatör yoktur öğle olsa uyumsuzluk icat edilmez ama kötü de olsa cevap icin teşekürler zira kelimeler kalitenizi belirler.kolay gelsin

Enes

Bu verilere bizim ulaşmamız mümkün değil. Sizden ricam bu tür verileri bizimle daha çok paylaşmanız. Teşekkürler

Anonim

Oha o kdr pahalimi

Anonim

T3 verisi bu, güncel grafik pahalı

Ahmet

Düşüşe de yükselişe de hazırlıklı olmak gerek. Bu piyasada her an herşey olabilir

Anonim

YAKLAŞIK 2 HAFTADAN BERİDİR BİTCOİN VE ALTCOİNLERDE NE ZAMAN SAATLİK YA DA GÜNLÜK TOPARLANMALAR YAŞANSA ARKASINDAN HEMEN SAHTE ALGI YÖNETİMİ YAPARAK YANDAŞ GRUPLARIN CÜZDANLARINI KABARTACAK KORKU VE PANİK BİLGİLERİNİ YAYINLIYORSUNUZ ADINA DA FALAN İNDİKATÖR FALAN ANALİZCİ FALAN ÜNLÜ YORUMCU DİYEREK ASILSIZ KORKU SENDROMUNU GELMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ

samet

Güzel bir veri teşekkürler. Böyle paylaşımları artırırsanız süper olur

Anonim

KISA ZAMANDA YAKLAŞIK OLARAK 300 ÜZERİ SAHTE ASLI ASTARI OLMAYAN İNDİKATÖR HABERLERİ YAYINLADINIZ , DÜNYANIN BİRÇOK BÖLGESİNDE MARKALAR FİRMALAR KAMU SEKTÖRÜ ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE DİJİTAL PARA VE KRİPTO PARA SİSTEMİNİ BENİMSERKEN AVRUPA’DA VE DÜNYADA TÜRKİYE’DE OLDUĞU KADAR YALAN BİLGİ VE ALGI YÖNETİMİ YAPAN HİÇBİR ANALİZ VE YORUMCU YOKTUR… BUNU NEDEN YAPIYORSUNUZ YA DA KİMLERE HİZMET VERİYORSUNUZ HEPİMİZ BİLİYORUZ

Yusuf Numanoğlu

Merhaba, normalde bu tarz bilinçsiz yorumlara açıklama yapma gereği duymam ancak sizin nazarınızda bilinçsiz olan birçok arkadaşı zarardan koruyabilmek için bu yorumu yapıyorum.

Çin gibi ülkelerden yasaklama haberleri gelirken, ABD’de her gün olumsuz olan eski haberler bile “bilinçli” şekilde piyasaya tekrar tekrar sürülürken “Avrupa ve dünyada bu kadar olumsuz haber yok” tarzı yorum yapmanız bilgisizliğinizi ortaya koyuyor.

Zira ABD’de de kasıtlı olarak düşüşü tetikleyen haberlerin yapıldığı hakkında da en az 5 tane yazımız da vardır.

8 senedir piyasada olan ve 4 senedir kripto para haber sitesi yöneten birisi olarak, her habere poliyannacılık oynayarak bakmamanızı ve “eş dost” indikatörüne göre değil gerçek indikatörlere göre her şartı düşünerek mantıklı bir şekilde işlem yapmanızı öneriyorum.

Bunun haricinde “300 üzeri sahte asılsız haber” dediğiniz olayı eleştirmek için değil de piyasada pozisyon almak için kullansaydınız belki de bugün ciddi zararlardan korunmuş olurdunuz.

Poyraz

Kardeş bu hangi indikator yazmis bu kanıtlayacak bir delilin varmı yalan haber yapmayı bırakın artık bu balinalar boşunami dipden mal topluyorlar önüne gelen her kişi indikatör mu oluyor yok söyle oldu yok böyle oldu btc yöneten biri var adam nasıl istiyorsa oo.sekilde gidiyor bu balinalar dediğimiz kişi veya kişiler malmiki dipten mal topluyorlar 28 düşünce. Eyvah 10 k 13 k 16 k düşen. İndikatör ler dediğin kişi söyle mislerdi neden düşmedi btc yöneten kimse gidin ona söyleyin biraz mantıklı düşünün btc eyer daha aşağıya çekseler bilki yatırımcıların çoğu piyasadan çekilir unutmayın bir malın alicisi yoksa ellerinde patlar bunca milyon dolarlık mali alıcısı olmalı bunca btc satılıyor kim aliyor bunu hiç düşündünüzmu acaba kim alıyor die daha çok yatırimci çekmeleri için yukselteceklerki elindeki malları yavaş yavaş satsinlar die

Anonim

Teşekkürler dikkate alacağım.

Anonim

Bu site kesinlikle algı yapıyor insanlara korku vermek istiyor..Amaç başka çok belli..

Alper

Her görüşe açık olmak gerekir kulağınızı tıkamayın hoşunuza gitmese de. Bu piyasa da düşüşte olabilir yükselişte. Sabah zenginde kalkabilirsin paran sıfırda kalkabilirsin herşeye açık ol kardeş benden sana tavsiye

Anonim

İşiniz gücunuz yalan dolan


Başa dön tuşu