Kripto HaberleriHaberlerBu Kripto Para Birimi 2022 Yılında Ciddi Bir Rekor Elde Edebilir!

Bu Kripto Para Birimi 2022 Yılında Ciddi Bir Rekor Elde Edebilir!

Takip et

2021 yılına damga gibi bir giriş yapan kripto para birimi Solana (SOL), kesinlikle en çok konuşulan kripto para birimleri arasında yer alıyor. Akıllı kontrat konusunda toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’a rakip olan Solana, üç önemli gelişme sayesinde 2022 yılına da damga vurabilir.

Solana, 2022 Yılında Bu Sebeplerle  Yükseliş Elde Edebilir

Solana ağında şu an kilitli olan tokenlerin toplam değeri 11 milyar doların üzerine çıktı e bu geçtiğimiz sene 660 milyon dolar seviyelerindeydi. Sadece bu bile Solana için değişimin ne kadar hızlı olduğunu göstermekte. Bu yılın en çok dikkat çeken kripto para birimleri arasında yer alan SOL, akıllı kontrat odaklı platformlar Binance Coin, Polygon ve Avalanche arasında da ciddi bir yer edindi.

İkinci önemli ve gelecek vaat eden gelişme ise Solana ağındaki aktif kullanıcı sayısı oldu. SOL ağındaki aktif kullanıcı sayısı Ethereum sojnrasında neredeyse bütün platformlardaki aktif kullanıcı sayısını geçmek üzere.

7 günlük aktif kullanıcı sayısına bakıldığında Solana’nın neden 2022 için gelecek vaat ettiği de net bir şekilde görlmekte. Bunun yanı sıra Solana’nın NFT alım satım platformu Magic Eden da haftalık 58.400 aktif kullanıcı ile Ethereum’un OpenSea platformuna rakip oluyor.

En sonuncu önemli gelişme ise Solana’nın vadeli işlem piyasası. Solana, merkeziyetsiz borsalardaki vadeli işlem hacminin büyük bir kısmını eline geçirmiş durumda. Bu da Solana için daha fazla hacim ve kullanım anlamına geliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları