Kripto HaberleriEthereumBu Kripto Para, "Fırsat Bölgesine" Girdi: Düşüş Bitti mi?

Bu Kripto Para, “Fırsat Bölgesine” Girdi: Düşüş Bitti mi?

Takip et

Kripto para piyasası, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 69.000 dolara iğne atmasından sonra hafif bir düzeltme yaşadı. Genel olarak kripto para piyasasının %10 ila %15 arasında değer kaybettiği görülüyor.

Bitcoin hala kritik 60.000 dolar bölgesinde tutunmaya çalışsa da altcoinler çok daha sert sarsıldı ve Ethereum da bunlardan birisi oldu.

Ethereum, Fırsat Bölgesinde

Bazı kripto para analistleri şu an yaşanan düşüşün devam edeceğini düşünürken, ünlü birkaç analist ise bunun fırsat bölgesi olduğunu düşünüyor. En kritik indikatörlerden birisi olan MVRV, genellikle toplam piyasa değerinin “gerçek değere” bölünmesi ile elde ediliyor.

Bu da bir varlığın aşırı alım noktasında mı yoksa aşırı satış bölgesinde mi olup olmadığını gösteriyor.

Bu indikatörün aktardığı bilgilere göre ise iki aydan sonra ilk defa Ethereum resmen “indirim” bölgesine yani fırsat alanına girmiş oldu. Bu da şu an Ethereum alımlarının önceki dönemlere göre çok daha az riskli olduğu anlamına geliyor.

Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre %15’lik fiyat düşüşü Ethereum’un riskini azalttı ve ETH artık olması gereken fiyatın bir kademe altında bulunuyor. Ethereum ağındaki artan adres etkileşiminin ve düşen işlem ücretlerinin olumlu işaret olduğunu vurgulayan Santiment uzmanları, olası bir yükselişe işaret etti.

Ethereum fiyatı an itibarıyla ise 4.243 dolardan işlem görmekte ve 24 saat içerisinde %2 yükseliş elde etti. ETH için kritik direnç ise 4.300 dolar olacak.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları