NFT

Bu Kullanıcı, ApeCoin Airdrop Etkinliğinde Hiçbir Şeyi Olmadan 1,1 Milyon Dolar Kazandı!

Geçtiğimiz güne damga vuran BAYC'nin Apecoin airdrop etkinliği, bu kişinin 1,1 milyon dolar kazanması ile anılıyor!

Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekibinin kısa süre önce duyurduğu ve gerçekleştirdiği NFT, kesinlikle sektöre damgasını vurdu. BAYC’nin elinde en az 1 BAYC NFT’si tutan herkese yönelik yaptığı bu airdrop, sadece iyi niyetli değil aynı zamanda kötü niyetli kullanıcıların da ilgisini çekti.

ApeCoin Airdrop Etkinliği En Çok Ona Yaradı

Özellikle ApeCoin (APE) piyasaya çıkar çıkmaz önce sert bir yükseliş devamında ise %80 değer kaybı yaşayınca piyasanın buna yönelik tepkisi de arttı. Bir kullanıcı ise tamamen marifetlerini konuşturarak tam olarak saldırı yapmadan 1,1 milyon dolar elde etmeyi başardı. Peki kullanıcı elinde ilk başta 1 tane bile BAYC NFT‘si olmadan bunu nasıl yaptı?

Yuga Labs tarafından yapılan airdrop etkinliğine katılmak isteyen ve 5 tane BAYC NFT’si alarak yaklaşık 1,5 milyon doları riske etmek istemeyen bir kişi, sadece flash loan yani DeFi tabanlı kredi çekerek 1,1 milyon dolar kazandı.

Airdrop yapıldığı anda kişilerin cüzdanlarında BAYC NFT’si tutması gerekmiyordu ve daha önceki tarihlerde de cüzdanına herhangi bir şekilde BAYC NFT’si giren herkes bu airdrop etkinliğinden yararlandı.

Gizemli kullanıcı, NFTX isimli bir NFT platformunun içerisinde 5 farklı BAYC NFT’si bulunan cüzdan adresini ve deposunu kullanmak istedi. Söz konusu kişinin Bored Ape #7594, #8214, #9915, #8167, ve #4755’i barındıran bu cüzdanı airdrop içerisinde kullanmak için bunların airdrop etkinliğinde kullanılmamış olması gerekiyordu.

Kullanıcı, bunları satın almak yerine flash loan ile belirli bir teminat karşılığında bunları kısa süreliğine “kiraladı” ve kendi cüzdanına aktardı. Bunların hepsini geri iade etmeden önce airdrop etkinliğine katılan ve toplamda 60.546 APE almayı başaran kullanıcı, daha sonra bunları iade etti ve teminatını geri aldı.

Kullanıcı, APE tokenlerini claim ediyor.

Uniswap üzerinde bunları 399 ETH’ye (1,1 milyon dolar) satan kişi, aslında parasını hiç riske atmadan milyonlar kazandı.

Tokenleri ETH karşılığında satıyor.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu