Kripto HaberleriAltcoinBu Meme Token'da Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı! Geliştiriciler Alarma Geçti!

Bu Meme Token’da Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı! Geliştiriciler Alarma Geçti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bir güvenlik şirketi olan Halborn, meme token Dogecoin‘in açık kaynak kodunda, Litecoin ve Zcash dahil olmak üzere 280’den fazla ağı da etkileyen önemli bir güvenlik açığı keşfetti.

Meme Token Dogecoin’de (DOGE) Güvenlik Açığı Keşfedildi

Güvenlik açığı ilk olarak Dogecoin kodunda keşfedildi ve Halborn tarafından düzeltildi. Bununla birlikte, diğer ağların daha geniş bir incelemesi yapıldığında, aynı güvenlik açığının 280’den fazla başka ağda da olduğu anlaşıldı.

Halborn, güvenlik açığının tespit edilmesine ve düzeltilmesine yardımcı olmak için bir araç seti geliştirdi. Araç seti, blok zinciri kodundaki güvenlik açıklarını tespit etmek için tasarlandı ve geçmişte birçok blok zinciri geliştiricisine yardımcı oldu.

Şirkete göre, güvenlik açığı saldırganların ağı istismar etmesine ve keyfi kod çalıştırmasına izin verebilirdi.

Bir şaka amacıyla üretilen Dogecoin, son yıllarda popülaritesini artırarak en yaygın işlem gören kripto paralardan biri haline geldi. Bu güvenlik açığının keşfedilmesi, kripto para birimi alanında güvenliğin önemini vurgulamaktadır.

Piyasa büyüdükçe, hacklenme ve diğer siber saldırı riski de artıyor ve bu da güvenlik açıklarının mümkün olan en kısa sürede tespit edilip ele alınmasını gerekli kılıyor.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Binance Bu Ülkenin Para Biriminde İşlemlerin Duracağını Açıkladı!

Birçok kripto paranın açık kaynaklı olması, herkesin koda erişebilmesi ve potansiyel olarak güvenlik açıklarını tespit edebilmesi nedeniyle onları istismara açık hale getirmektedir.

Ancak bu aynı zamanda topluluğun, keşfedildiklerinde güvenlik açıklarını hızlı bir şekilde düzeltmek için birlikte çalışabileceği anlamına gelir.

Sonuç olarak, Dogecoin’in açık kaynak kodunda önemli bir güvenlik açığının keşfedilmesi, Litecoin ve Zcash de dahil olmak üzere 280’den fazla başka ağda benzer güvenlik açıklarının tespit edilmesine yol açtı.

Halborn, bu güvenlik açıklarının tespit edilmesine ve düzeltilmesine yardımcı olacak bir araç seti geliştirerek kripto para alanında güvenliğin önemini vurguladı.

Pazar büyümeye devam ettikçe, güvenliğe öncelik vermek ve güvenlik açıklarını mümkün olan en kısa sürede ele almak çok önemlidir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları