BitcoinHaberler

Bu Şirket Toplam Bitcoin Arzının Yüzde 0.18’ine Sahip!

Bu şirketin bu denli Bitcoin yatırımı yapmasının nedeni ne?

Bitcoin stoğu yapan şirketler denince akla gelen ilk isimlerden birisi kuşkusuz mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sunan şirket MicroStrategy. Geçen ay yapmış oldukları 250 milyon dolar değerindeki Bitcoin yatırımlarına bir yenisini daha eklemeleriyle şirketin sahip olduğu toplam BTC miktarı 425 milyon doları buldu.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen yönetimin kurulu toplantısında paylaşılan verilere göre şirket, Bitcoin’i öncelikli rezerv varlığı olarak ilan etti ve bugün 16.796 adet daha Bitcoin alımı gerçekleştirildiği açıklandı. Bu yatırımla birlikte şirketin toplam BTC sayısı 38.250’ye ulaştı. Bu miktar toplam BTC arzının %0.18’ine karşılık geliyor.

Şirketin güçlü bir BTC destekçisi olduğu zaten biliniyordu; bu son hamleyle doların değer kaydından korunmayı planlayan şirket, altın, gümüş ve Bitcoin yatırımlarına ağırlık verdi. Ancak an itibarı ile yatırım oranlarındaki en büyük pay Bitcoin’e ait durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu