binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBu Tarihe Dikkat! SEC Başkanı Bitcoin Hakkında Konuşacak!

Bu Tarihe Dikkat! SEC Başkanı Bitcoin Hakkında Konuşacak!

SEC Başkanı ilk kez Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade verecek.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) son zamanlarda kripto para sektörü üzerindeki baskısını arttırdı. Bu da Bitcoin ve kripto paraların üzerinde olumsuz etki gösteriyor.

SEC’in kripto paralar karşısındaki tavrı karşısında ABD kongresi de kripto paraların düzenlenmesi için çalışmalar yapıyor.

Bu bağlamda BTC ve kripto destekçisi olan Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Patrick McHenry, SEC Başkanı Gary Gensler’in ilk kez Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade vereceğini açıkladı.

Bir röportajda Gensler’in ifade vereceğini doğrulayan Patrick McHenry, Gensler’in 18 Nisan’da kripto para birimlerine yaklaşımıyla ilgili Kongre’nin sorularıyla yüzleşmek zorunda kalacağını söyledi.

Patrick McHnery röportajında şu ifadelere yer verdi:

“Gensler’in bu ifadesi SEC’in ilk gözetim duruşması olacak.

Duruşma, Gensler’in kural koyuculuğuna ve kripto varlıklara yaklaşımına odaklanacak.

Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi SEC üzerinde geniş bir genel denetime sahip olacak ve dijital varlıklar için düzenleyici bir alan belirleme” konusunda ciddi bir yaklaşım sergileyecek.”

Bilindiği üzere ABD’li düzenleyiciler SEC ve CFTC, 2023’ün başından bu yana kripto paralara karşı duruşunu daha da sertleştirdi. Bu bağlamda Coinbase ve BUSD dahil olmak üzere pek çok kripto şirketine uyarı gönderdi.

Son olarak da CFTC dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e dava açtı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

4 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Tarih yazsaydın dikkat ederdik. Sen kendi yazdığını okudun mu acaba….

Anonim

Güncelleyip ekleyince olmuyor o dediğin.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail