HaberlerKripto Para

Bu Tarihe Dikkat! SEC Kripto Para Birimlerini Tartışacak!

Gözler halka açık SEC toplantısına çevrildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 2 Aralık Çarşamba günü yapacağı toplantısında kripto ve dijital varlıkları konuşacak.

SEC’in resmi web sitesinde yayınladığı toplantı takvimine göre sabah saat 10’da başlayıp 16’da bitecek olan toplantı halka açık olarak gerçekleşecek.

SEC’in ana hedefi olan yatırımcıların korunması toplantının odak noktası olacak. Komisyon, bu toplantıda ayrıca kripto para piyasasının hızla gelişmesini ve bunun karşısında yatırımcıların korunmasının yeni yollarını konuşacak.

SEC’in merakla beklenen bu toplantısında ele alınacak konular arasında dijital varlıklar için düzenleyici çerçeve, DeFi, Blockchain, kripto varlık tabanlı ETF’ler ve stabilcoinler de yer alıyor.

SEC’in halka açık olarak gerçekleşecek 2 Aralık tarihli toplantısına piyasalardan henüz bir tepki gelmese de kripto endüstrisi için olumlu olacağı konuşuluyor. Toplantıda yapılacak vurgulara göre volatilitenin de artması bekleniyor.

Toplantıya Blockchain ve Finansal Teknoloji Araştırmaları Merkezi’nin kurucu direktörü Alie Emdad gibi çeşitli finans şirketlerinden ve üniversitelerden uzmanlar katılacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu