HaberlerKripto Para

Bu Ülke Piyasadaki Düşüşe Rağmen Kendinden Emin: “Kripto Para Merkezi Olacağız!”

Bu ülkenin ekonomi ve çalışma bakanı, piyasadaki düşüşe rağmen kripto para merkezi olma konusunda kararlı olduklarını söyledi.

Wall Street Journal’ın bildirdiği habere göre, Birleşik Krallık’a bağlı Bermuda adası, şeffaf dijital varlık regülasyonlarının, piyasadaki son kargaşa sırasında daha fazla kripto para yatırımını ülkeye çekeceğine inanıyor.

WSJ, kripto paraları düzenleyen kapsamlı bir mevzuata sahip olan Bermuda’nın, dijital varlıklar sektörünü geliştirmeye devam etmek için uluslararası iş anlayışını ve eğitimli işgücünü ikiye katladığını yazdı.

Bermuda’nın bu politikası, bazı kripto para şirketlerinin regülasyon belirsizliğinin pek çok yerde bir engel oluşturduğunu açıklamasıyla gündeme geldi.

“Kripto Para Sektöründeki Son Gerileme Hedefimize Katkı Sağlayacak”

Bermuda’nın ekonomi ve çalışma bakanı Jason Hayward WSJ’ye verdiği demeçte konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kripto para fiyatlarındaki son düşüşün farkındayız ve bunun adamızın bir kripto merkezi olma potansiyelini tehdit etmediğinden eminiz. Sektördeki bu gerileme muhtemelen hedefimizi ilerletecek ve uzun vadeli büyümemizi ve bu sektördeki rolümüzü olumlu yönde etkileyecektir.

WSJ, ABD’de yüksek enflasyon ve yükselen faiz oranlarının etkisiyle yatırımcıların riskli varlıklardan kaçınmasının kripto piyasasında Kasım ayından bu yana yaşanan 1 trilyon dolarlık kaybın ana etkeni olduğunu yazdı.

Hayward, ada ülkesinin 2017’den bu yana finansal teknoloji ve kripto endüstrilerini geliştirdiğini ve 2018’de yaşanan büyük Bitcoin ve kripto düşüşünü de başarıyla atlattığını söyledi.

Bakan ayrıca Terra’da yaşanan çöküşün Bermuda’nın bir sigorta ve reasürans merkezi olarak deneyim sahibi olduğu gözetim ve risk azaltmanın önemini vurguladığını söyledi.

ABD’deki kripto sektörü ise hala gözetim ve yatırımcı korumalarından yoksun bir şekilde faaliyet gösteriyor. ABD başkanı Biden Mart ayında federal kurumları dijital para birimlerini incelemeye yönlendiren bir idari emir imzalamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu