Kripto HaberleriHaberlerBu Ülkenin Mali Düzenleyicisinden Kripto Para Uyarısı: 'Kanun Boşluklarını Kapatmamız Gerekiyor!'

Bu Ülkenin Mali Düzenleyicisinden Kripto Para Uyarısı: ‘Kanun Boşluklarını Kapatmamız Gerekiyor!’

Bu ülkenin mali düzenleyicisi, kötü niyetli kişilerin kripto kurallarındaki boşluklardan yararlanmasını önlemek harekete geçilmesini istedi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dubai’nin mali düzenleyicisi, kötü niyetli kişilerin kripto para kurallarındaki boşluklardan yararlanmasını önlemek için küresel denetçilerin birbirleriyle görüşmeleri hızlandırması gerektiği konusunda uyardı.

Dubai Watchdog, Kripto’nun Küresel Düzenleyici Boşluklarının Riskleri Konusunda Uyardı

Regülatörün kripto paralara ilişkin düzenlemesi Kasım ayından bu yana yürürlükte bulunuyor. Dubai ve Hong Kong dijital varlık şirketlerini çekmeye çalışıyor.

Düzenleyici kurumda yardımcı direktör olarak görev yapan Elisabeth Wallace, Dubai Finansal Hizmetler Kurumu’nun, şehrin iş merkezi için Kasım ayından bu yana yürürlükte olan kripto token kurallarında bu yılın sonlarına doğru çıkabilecek bir güncelleme planladığını söyledi.

Wallace bugün düzenlenen sanal bir konferansta, “Pek çok kripto işletmesi tek bir şemsiye altında önemli sayıda faaliyet yürütme eğiliminde ve bu bizi gerçekten endişelendiriyor” dedi.

İlgili Haber
Norveç Merkez Bankası'ndan Kripto Para Açıklaması!

“Tüm dünyada faaliyet gösteriyorlar ve düzenleyiciler olarak bu alanda birbirimizle çok daha fazla konuşmamız gerekiyor çünkü epeyce boşluk olabilir ve bu boşluklardan bazılarını kapatmaya çalışan çok sayıda kötü niyetli insan gördük” dedi.

Küresel çapta düzenleyiciler kripto sektörünü idare etmenin yollarını arıyor. Hong Kong ve Dubai gibi yargı bölgeleri kripto ile ilgili yatırımları çekmeye çalışıyor.

Singapur, bireysel yatırımcıların katılımını kısıtlamayı planlıyor. ABD’li düzenleyiciler ise geçen yıl dijital varlık borsası FTX’in çöküşü ve derin bir piyasa çöküşünün ardından kripto firmalarını sıkıştırıyor.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Bitcoin (BTC) 26.350 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları