coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBu Uzak Doğu Ülkesi, Kurumsal Yatırımcılar İçin Dijital Para Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Bu Uzak Doğu Ülkesi, Kurumsal Yatırımcılar İçin Dijital Para Çıkarmaya Hazırlanıyor!

Filipinler Merkez Bankası Başkanı tarafından açıklanan plana göre ülke önümüzdeki iki yıl içinde dijital para birimi çıkaracak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Filipinler, Merkez Bankası Başkanı Eli Remolona Jr. Tarafından açıklanan plana göreönümüzdeki iki yıl içinde bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Filipinler Blockchain Olmadan CBDC Planlıyor

Ancak ülke bu amaçla genellikle sanal varlıklarla ilişkilendirilen blok zinciri veya dijital defter teknolojisini kullanma niyetinde değil.

Başkan Remolona gazetecilere yaptığı açıklamada, diğer merkez bankalarının blok zinciri teknolojisini denediklerini ancak sonuçların tatmin edici olmadığını belirtti.

Bu duruş, merkez bankasının CBDC girişimi için blok zinciri tabanlı çözümlerden uzak durma stratejisine uygun görünüyor.

Merkez bankasının kararı, dijital para biriminin benimsenmesine yönelik temkinli yaklaşımının altını çiziyor.

Halkın erişimine açık olan bireysel CBDC’ler Filipinler merkez bankasının gündeminde değil. Bunun yerine, kurumsal kullanım için tasarlanan CBDC’lere odaklanılıyor.

İlgili Haber  Popüler Memecoin DOGE, Elon Musk'ın Twitter'la İlgili Soruşturulması Nedeniyle Düşüşe Geçti!

Filipinler’de CBDC’ye doğru yolculuk 2020 yılında merkez bankasının konsepte ilişkin bir keşif çalışması başlatmasıyla başlamıştı. CBDC’lere küresel olarak artan ilgiye rağmen, risklerine ilişkin endişeler devam etmektedir.

Merkez bankaları için küresel bir forum olan Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), Kasım ayında kurumların CBDC’lerle ilişkili riskleri yönetmek için yeterince hazırlıklı olmadıkları konusunda uyarıda bulunmuştu.

Buna karşılık, toptan bir CBDC, yurtiçi ve sınır ötesi ödemelerin verimliliğini ve güvenliğini artırabilir.

“Karar toptan satışla sınırlandırılması yönünde. Perakende yok,” diyen Başkan Remolona, BSP’nin dijital para birimi inovasyonunun faydalarını keşfederken finansal istikrarı koruma taahhüdünü vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail