coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinPopüler Memecoin DOGE, Elon Musk'ın Twitter'la İlgili Soruşturulması Nedeniyle Düşüşe Geçti!

Popüler Memecoin DOGE, Elon Musk’ın Twitter’la İlgili Soruşturulması Nedeniyle Düşüşe Geçti!

Dogecoin fiyatı Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla ilgili düzenleyici soruşturmada yeniden ifade vereceği haberinin ardından düştü.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Popüler bir kripto para birimi olan Dogecoin, X platformunun lideri Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla ilgili bir düzenleyici soruşturmada yeniden ifade vermeye hazırlandığı haberinin ardından %4,5’lik önemli bir değer düşüşü yaşadı.

Dogecoin Değeri Elon Musk’ın İfade Durumu Nedeniyle Düştü

Bu gelişme, Musk’ın sosyal medya yorumlarından sıklıkla etkilenen bir kripto para birimi olan Dogecoin üzerinde bir belirsizlik yaşattı.

Teknik analiz, Dogecoin’in boğaların üstesinden gelmekte zorlandığı bir direnç seviyesi olan 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama’da (EMA) reddedildiğini gösteriyor. Bu seviye şu anda olası yukarı yönlü hareketler için bir tavan görevi görüyor.

Aynı zamanda, işlem hacmi azalan bir eğilim göstererek olası bir konsolidasyon aşamasına veya azalan ilgiye işaret ediyor ve bu da daha fazla fiyat hareketine yol açabilir.

200 günlük EMA (0,074 $), Dogecoin için bir sonraki önemli destek seviyesi olarak vurgulanıyor. Fiyat bu seviyeye düşerse, potansiyel olarak düşüşü durdurabilecek ve fiyatı dengeleyebilecek güçlü bir alım ilgisiyle karşılaşabilir.

İlgili Haber  Ethereum'a İlgi Artıyor! ETH Stake Edenlerin Sayısı Son 5 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Yatırımcıların birincil endişeleri Musk’ın ifadesinin potansiyel yasal sonuçlarında yatıyor. Dogecoin işlemler sırasında bir menkul kıymet olarak sınıflandırılırsa, piyasa performansını ve yatırımcı duyarlılığını engelleyebilecek katı düzenlemelerle karşı karşıya kalabilir.

Dogecoin 200 günlük EMA’nın üzerindeki konumunu korumayı başarır ve Musk’ın yasal durumundan kaynaklanan olumsuz duyarlılığı saptırırsa, potansiyel olarak bir toparlanma görebilir.

Bununla birlikte, varlığın 200 günlük EMA desteğini koruyamaması durumunda düşüş senaryosu ortaya çıkabilir ve muhtemelen 0,065 dolar civarında daha düşük destek seviyelerine doğru bir düşüşe yol açabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail