Kripto HaberleriBitcoinBugün Bitcoin Piyasasında Takip Edilmesi Gereken Gelişmeler! (20.01.2022)

Bugün Bitcoin Piyasasında Takip Edilmesi Gereken Gelişmeler! (20.01.2022)

Takip et

Kripto para denilince akla gelen ilk ülkelerden olan Türkiye, milyonlarca yatırımcıya ev sahipliği yapıyor.

Bu nedenle Türkiye’nin kripto para ile ilgili attığı adımlar tüm dünyada yakından takip ediliyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarının Türkiye için yaptığı yatırımlar göz önüne alındığında gerçekten de ülkemizin ciddi bir potansiyele sahip olduğu anlaşılıyor.

Özellikle bugün takip edilmesi gereken konuları sizin için derledik:

  1. Daha önce de belirttiğimiz gibi bugün Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Binance ve BtcTurk borsasının yetkilileri ile görüşecek. Özellikle dünyanın en büyük borsasıyla yapılacak olan bu görüşmenin, çıkmasına an meselesi olarak bakılan kripto para yasası için büyük bir öneme sahip olacağı düşünülüyor.
İlgili Haber
Kripto Para Düzenlemesi: Mustafa Elitaş Binance İle Görüşecek!
İlgili Haber
Elitaş Binance Görüşmesine BtcTurk de Katılacak!

2. Bitcoin destekçisi olarak bilinen ve Bitcoin’i resmi para birimi olarak ülkesinde kabul eden El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Türkiye’ye geldi.

Türkiye’ye gelişini esprili bir dille aktaran Bukele’nin gün içeresinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesi bekleniyor.

Katıldığı her oturumda Bitcoin ile ilgili paylaşımlarda bulunan Bukele, görüşmesinde mutlaka Bitcoin’den ve ülkece bundan nasıl faydalandıklarından bahsedecektir.

3. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası saat 14.00’te faiz kararını açıklayacak. Genel görüş faizin sabit kalması yönünde olsa da bu kararların dolar kuru üzerinde etkili olduğu biliniyor. Dolar kurundaki etkilenme doğrudan Türk borsalarında USDT paritelerindeki işlem hacmini arttırdığı için bu haber de kripto para topluluğu tarafından son derece önemli.

Tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için Twitter adresimizi takip etmenizi öneriyoruz.

Ayrıca geçtiğimiz günün önemli kripto para gelişmelerini kaçırdıysanız aşağıdaki videomuzdan öne çıkan haberler hakkında bilgi alabilirsiniz:

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları