BorsaHaberler

Elitaş Binance Görüşmesine BtcTurk de Katılacak!

Elitaş'ın kripto para düzenlemesine ilişkin son açıklamalarını aktardık.

Mustafa Elitaş’ın kripto para düzenlemeleri konusunda Binance’in Türkiye’deki temsilcileri  ile görüşeceğini erken saatlerde duyurmuştuk.

İlgili Haber
Kripto Para Düzenlemesi: Mustafa Elitaş Binance İle Görüşecek!

Elitaş’tan konuya ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Kripto varlıklar ile ilgili yasal düzenleme için paydaşlarla görüşmeye devam ediyoruz. Perşembe günü sektörün önde gelen kripto para borsalarından Binance ve BtcTurk temsilcileri ile görüşeceğim.” dedi.

Toplantıda Binance temsilcilerinin yasal düzenlemelere yönelik önerilerini sunacakları ve teknik konularda sunum yapacağı öğrenildi.

“Yabancı Borsa” Maddesi Önemli

Yasal düzenlemede yabancı borsaların statüsü ayrı bir öneme sahip. Zira kripto para yatırımcıları yabancı borsalara erişime bir yasaklama getirilmesinin ve kapalı devre bir sisteme geçilmesinin sektörü öldürebileceğini düşünüyor.

Elitaş daha önce açıklamalarında yabancı borsalara erişim ile ilgili bir gündemlerinin olmadığını ifade etmiş ve şunları söylemişti.

İlgili Haber
Mustafa Elitaş Kripto Para Yasası Hakkında Konuştu! Yabancı Borsalar Yasaklanacak Mı?

“Yapılan düzenlemenin, sistemi engelleyici değil, sistemden mağdur olabileceği düşünülen kimselerin mağduriyetini durduracak şekilde olması lazım.

(Yabancı borsalara erişim yasağı ile ilgili olarak) Böyle bir şey olacağını pek tahmin etmiyorum. Yurt dışındaki borsalara nasıl giriliyor bilmiyorum ama şu anda yurt dışındaki bir borsaya girme hakkı olan birisine, biz niye girmeyi engelleyecek bir durum ortaya çıkaracağız ki? İnsanların takip edilemeyen IP’ler üzerinden değil, en azından bilinen resmi yollarla yapmasını sağlayabilmenin bizim devlet olarak görevimiz olması gerekir. Eğer bu sistem hayatın bir gerçeğiyse, o insanları sistem dışına çıkarmak değil, sistem içinde kalmalarını sağlamak daha önemli bir iş.”

Bu bağlamda yasal düzenleme öncesi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile görüşülmesinin olumlu olacağı değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu