BitcoinHaberlerKripto Para

Mustafa Elitaş Kripto Para Yasası Hakkında Konuştu! Yabancı Borsalar Yasaklanacak Mı?

Elitaş kripto para dünyasının gündeminde yasa tasarısı hakkında konuştu.

Twitter üzerinde başlatılan bir sohbete katılan Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para ile ilgili görüşlerini aktarmaları için bazı isimleri Meclis’e davet etmişti.

İlgili Haber
Türk Bitcoin ve Kripto Para Topluluğundan Bazı İsimler Kripto Para Yasası İçin Meclise Gidiyor!

Bugün Anadolu Ajansı’na konuşan Elitaş, görüşmede akademisyen ve bürokrat düzeyinde 8 kişilik bir heyetin de hazır bulunacağını ifade etti.

Güzel Bir Tesadüf Oldu

Sohbet odasına girmesini “güzel bir tesadüf” olarak nitelendiren Elitaş, “Bu konudaki her görüş bizim için değerlidir. O platformdaki arkadaşlarımızın çok değerli katkılarılar var. 3, 4 kişiyi dinleme imkanı bulabildim. Konuyu bilen, içinde bulunan ve kanun teklifi hazırlanırken nelere ihtiyaç duyulduğunu, nasıl bir yöntem uygulanırsa önünün kesileceğini, ölü doğacağını ifade edebilecek bilgiye sahip arkadaşlarımız olduğunu gördük. Umuyorum yararlı bir toplantı ortaya çıkacak. ” dedi.

“Yabancı Borsalara Erişim Yasağı Geleceğini Düşünmüyorum”

Yabancı borsaların yasaklanacağına ilişkin iddialara da yanıt eren Elitaş şunları söyledi;

“Yapılan düzenlemenin, sistemi engelleyici değil, sistemden mağdur olabileceği düşünülen kimselerin mağduriyetini durduracak şekilde olması lazım.

(Yabancı borsalara erişim yasağı ile ilgili olarak) Böyle bir şey olacağını pek tahmin etmiyorum. Yurt dışındaki borsalara nasıl giriliyor bilmiyorum ama şu anda yurt dışındaki bir borsaya girme hakkı olan birisine, biz niye girmeyi engelleyecek bir durum ortaya çıkaracağız ki? İnsanların takip edilemeyen IP’ler üzerinden değil, en azından bilinen resmi yollarla yapmasını sağlayabilmenin bizim devlet olarak görevimiz olması gerekir. Eğer bu sistem hayatın bir gerçeğiyse, o insanları sistem dışına çıkarmak değil, sistem içinde kalmalarını sağlamak daha önemli bir iş.”

Elitaş ayrıca, Çarşamba günü yapılacak toplantının taslağın teklif haline dönüşmesine büyük katkı sunacağına ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Profitup

Aman aman durun kriptolarinda içine s*çmayin lütfen.bizde doğacak sıkıntı global kripto ekodistemine zarar verir çünkü bizde çok fazla oyuncu var bu sistemde

Anonim

haberiniz de yanlış var yabancı borsalara girişle ilgili haberinizde bahsi geçen hiç bir söz söylenmedi haberinizi tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim, bu haber tamamen yanlış youtube da programı tekrar izleyin göreceksiniz.

Anonim

Mustafa Elitaş AK Parti içerisinde önde olmasına rağmen, ne ekonomi ne Kripto para ne finans gibi, hiçbir konuya hakim olmayan bir özelliği bulunmayan biridir bu konunun sorulması gereken dünyada son kişi kendisidir

Mucit

Herkes faizi 0 larken biz artırmaya gittik.Şimdi tüm ülkeler alımı kısıp faiz artırımına giderken biz düşürdük.Böyle bir vizyon varsa çıkacak yasa ile tüm piyasa parayı yada cripto ları dışarıya taşıyacaktır.Zaten bu yüzden işini bilenler hazırlandı bile bu duruma.Soğuk çüzdanlara taşındı vpnler hazırlandı borsa kayıtlı olmayanlar kaydını yaptırdı bekliyor🤣 yasa her zamanki gibi vizyonsyzluk ile yapıldıysa ülkeden en büyük para çıkışı yaşanacak.Bu para çıkışı ülkenin pimini çeker.Büyük küçük 4 milyon yatırımcı var.Çok fazla para demek bu.Ama yasa iyiyse para burada durur ve dışarıdan yatırımcı çeker seçimde biraz zengin girerler.Bakalım ne olacak merak ediyorum 🤗benim bildiğim ingiltere istemez cripto zengini olmamızı bu yüzden bu ülkede çin gibi olmak zorunda.Bence…

Anonim

bi sen biliyorsun bunu dimi?? artık bıktık muhaliflerden aynı şeyleri duymayı.. haftaya dolar 9,40


Başa dön tuşu