Haberler

Türk Bitcoin ve Kripto Para Topluluğundan Bazı İsimler Kripto Para Yasası İçin Meclise Gidiyor!

Kripto para yasası için sektörün önde gelen bazı isimleri Meclis'e çağırıldı.

Son günlerde Türk kripto para topluluğunu yakından ilgilendiren en önemli konu şüphesiz gelecek olan kripto para yasası oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kripto para yasası hazır, gecikmeden Meclis’e göndererek bu konuda adım atacağız” açıklamasından sonra alevlenen yasa hakkında birkaç gündür çokça yazılıp çizildi.

İlgili Haber
SICAK GELİŞME: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kripto Para Yasası Açıklaması!

Yasada hangi maddeler olacağı kesin olarak bilinmese de birçok uzman isim bazı duyumlardan bahsederek muhtemel olarak gelecek olan düzenlemelere değindi.

İlgili Haber
Türkiye'nin Kripto Para Yasasında Hangi Düzenlemeler Yer Alacak?

“Taslak metin eğer bu haliyle Meclis’e sunulursa kripto para piyasası açısından çok büyük yara olur” açıklamalarında bulunan birçok uzman, bugün bu konuyu tartışmak üzere Twitter üzerinden bir sohbet başlattı. Birçok uzman kişinin katıldığı sesli sohbete AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da katıldı.

Elitaş, daha sonra şu şekilde açıklamada bulundu:

Gelmesi beklenen kripto para yasası birkaç gündür gündemi meşgul ederken, sektörün önde gelen isimlerinin TBMM’ye davet edilmesi ve bu konuda görüşlerinin alınacak olması kripto camiası tarafından olumlu karşılandı.

Sektörden Sima Baktaş, Aytunç Yıldızlı, Sait Arslan, Uğur Açıkgöz ve Kamile Uray’ın katılacağı görüşmenin çarşamba günü yapılması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu