AnalizBitcoinHaberlerKripto Para

Bugün Tarihi Bir Gün! – Kripto Para Piyasası Hacmi 1 Trilyon Dolar Rekorunu Kırdı!

Kripto para birimi piyasası hacminde tarihi gün! Altcoinler arasındaki sıra kavgası...

Uzun yıllardır tartışma konusu olan ve sürekli olarak “ne zaman 1 trilyon dolar rekorunu geçecek?” tartışmalarının devam ettiği kripto para piyasası toplam genel hacminde TSI gece geç saatlerde rekor kırıldı. 1.020.008.471.834 ABD doları seviyesine yükselen genel piyasa hacminin tarihte 2017 rekorunun kırıldığı dönemde bile bu kadar yüksek seviyeye çıkmadığı biliniyor.

Bitcoin fiyatının gece geç saatlerde 37.800 dolarlı seviyelere yükselmesi ve tarihi rekorunu kırmasının ardından piyasa hacminde de yükseliş olması “normal” bir durum. Ancak piyasa hacminin 1 trilyon doları bulup bulmayacağı konusunda son dönemde bazı tartışmalar mevcuttu.

Yatırımcılar Durmaksızın Bitcoin Ve Altcoin Alıyor

Coronavirüs pandemisi, ABD’de yaşanan gerilim dolu seçim süreci ve diğer birçok gelişme yatırımcıları daha güvenilir ve bankalara bağlı olmayan yatırım araçlarına yatırım yapmaya zorluyor. Böylesi bir ortamda Bitcoin ve altcoin yatırımları ilk sırada tercih edilirken tüm bunlar kripto para birimlerinin değerinin artmasına ve piyasa hacminde artışa sebep oluyor.

Bitcoin, piyasa hacmiyle piyasanın en büyük kripto para birimi olurken, 2. sırada Ethereum (ETH) bulunuyor. XRP son yükselişleriyle LTC’ye kaptırdığı 4. sırayı tekrar alırken Cardano (ADA) ise 6. sıraya yükselmiş durumda. Özellikle önümüzdeki süreçte bu sıra değişimlerinin çok fazla görülebileceği tahmin ediliyor.

Bitcoin’in toplam 1 trilyon dolarlık piyasa hacmindeki hakimiyeti bu dakika itibariyle %68.8 olarak tespit edilirken, Bitcoin’in piyasa hacmi tek başına 690 milyar dolar olduğu görülüyor.

*Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu