Bitcoin

Bütün Kripto Para Sektörünü İlgilendiren G7 Toplantısı İçin Geri Sayım Başladı

G7 ülkelerinin finansal liderleri bu hafta kripto paraları masaya yatıracak.

Tesla’nın Bitcoin (BTC) alması, BTC fiyatının 48.000 dolara kadar ulaşması ve Ethereum’un tüm zamanların rekorunu kırması gibi faktörler bütün gözleri kripto para sektörüne çevirdi. DeFi projelerinin yükselişi ile DOGE çılgınlığı sonrasında zaten azalmayan ilginin rekor kırması, sadece yatırımcıların dikkatini çekmedi.

G7 Ülkeleri Kripto Paraları Tartışacak

G7 ülkelerinin 12 Şubat tarihinde bir araya gelip ekonomiyi ele alacakları toplantının gündem maddelerine kripto paraların da eklendiği ortaya çıktı. Japonya’nın Maliye Bakanı Taro Aso, konu hakkında yaptığı açıklamada G7’nin finans liderlerinin merkez bankası dijital paralarını ve kripto paraları ele alacağını belirtti.

G7 toplantısına İngiltere ev sahipliği yapacak ve dünyanın en büyük 7 ekonomisinin liderleri buna katılım sağlayacak. Dünyanın finans liderleri küresel ekonomik krize çare ararken aynı zamanda kripto paraları ve merkez bankası dijital paralarını tartışacak. Liderlerin ele alacağı konuların başında ise “dijital vergilendirme” yani kripto para kazançlarının vergilendirilmesi yer alıyor.

G7’den Bitcoin ve Kripto Paralarla İlgili Karar Çıkabilir

G7 üyeleri arasında ABD, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve İngiltere’nin bulunması ise bu toplantının önemini katlıyor. G7 kısa süre önce dijital paraların regüle edilmesi planını erkene çektiğini açıklamıştı. Bu da 12 Şubat tarihindeki toplantıda kripto paraların vergilendirilmesi veya regüle edilmesi konusunda karar çıkabileceği beklentisini yaratmakta. Bitcoin’in 50.000 dolara ilerlediği şu günlerde G7 cephesinden olumsuz bir karar çıkması ise piyasayı düzeltme evresine sokabilir. Buna rağmen BTC’nin uzun vadeli yükselişi artık kaçınılmaz gözüküyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
14 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Erkan

Büyük sermaye sahipleri kripto paralarsan rahatsız. Umarım olumsuz bir karar çıkmaz

E.Akar

Kripto para köleliğin ayak sesleridir. Tamamen kaldırılması herkes için hayırlıdır. Yukarıdakiler kripto para ile diyeceklerki Ali iyi vatandaş kurallara uyuyor o yüzden su lokantalara su illere su yerlere gidebilir ve Ali oralara gidecek parası orada geçerli olacak. Sonra diyeceklerki Mehmet asi laf dinlemiyor oda ancak ceza olarak su sayılı yerlerden alışveriş yapabilir, il dışına çıkamaz şunu bunu yapamaz ve Mehmet bu yerlerin dışında bir yere gitse parası geçersiz olacak ekmek bile alamayacak. Kısaca sistem bunu getirecek yani dijital kölelik.

Anonim

Anladığım kadarıyla parası gecmicek derken kripto para türlerinin çeşitliliğini kast ettiniz iyi de bi para türünden diğer para türlerini alamaz mı yani bozduramazmı mesela eth yi btc ye

Anonim

Sen son köle.. Hiçbir şey bildiğin yok.

Anonim

Aynen dijital para hicbirzaman küresel para babalarını işine gelmez çünkü kontrol edemiyorlar. Dijital geleceğin parasıdır.

Anonim

Hayal gücünüze hayran kaldım. Holywood senaristleri gibisiniz. Asıl şuanda tüm dünyada Modern kölelik yaşanıyor. özellikle antidemokratik 3. Dünya ülkelerinde. Çin, Pakistan, Bangladeş, Hindistan, bu ülkelerdeki çocuk işçi sayısına bakın. Kölelik nasıl oluyor görürsünüz. çalışmak kutsaldır, ayrı mesele. Ancak dolar ve altına bağımlı Dünya para sisteminde hepimiz modern köleleriz. Gerçekçi olmak gerekirse bundan kaçınmanın da çaresi yok gibi. Digital Para Sistemi Bilgisayar Çağının bir gerekliliğidir. ister istemez herkes buna ayak uydurmak Zorunda kalacak, öyle veya böyle.

Anonim

ne alaka

Hosemario

Çıkacak sonuç belli. Kendi kontrollerinin takiplerinin dışında ki finansal enstrumanlara sıcak bakmazlar sonra da bir süre sonra kendi coinlerini çıkartıp yere göğe sığdırmayacaklardır. Kontrolüde vergilendirmesi de daha kolay olacaktır. Olan vatandaşlarının cebine olacak yine ve yeniden.

Anonim

Reisler para paradır her ne kadar kripto paralar olsa da bunun karşılık değeri yine elimizdeki kağıtlar çok uzun zamanlar sonra belki kripto paralar ile daha rahat bir dönem olur ki hiçbir devlet istemez takip edilemeyen bir parayı

Erdogan

Uzay çağına yakışacak bir seçenek değil zorunluluktur artık maaşlar kripto olarak yatsin

Said

Kripto para merkeziyet ve tekeli kaldırıyor. Uyum için çok geç kalındı. Artık kağıt paraları yakmak gerekiyor.

Salih

Dünya bu değişime ayak uydurması güzel olacaktır her acıdan bu sistem güzel para elden ele dolaşacağına hastalık riskide yok dünyamıza hayırlı olur inşallah

Degisik

Hayırlı olmaz zengin hep kazanıyor

Anonim

Zaten tarihler boyunca sömürülen toplumların halkkarın ülkelerin bu planla ellerindekini bir kere daha sıfıra indirmek zenginlere en az ekonomik olarak 100 yıl daha avantaj bulmak


Başa dön tuşu