binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBüyük Airdrop Çarşamba Günü Nihayet Dağıtılacak: İşte Beklentiler ve Detaylar

Büyük Airdrop Çarşamba Günü Nihayet Dağıtılacak: İşte Beklentiler ve Detaylar

Kripto para piyasası Çarşamba günü yüklü miktarda airdrop dağıtımına şahit olacak. İşte beklentiler ve bilinmesi gerekenler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Solana tabanlı merkeziyetsiz borsa (DEX) Drift Protocol, resmi blog yazısına göre iki gün sonra, 16 Mayıs’ta Türkiye saati ile (UTC+3) 15:00’te airdrop dağıtmaya hazırlanıyor.

DRIFT, bugün Coinbase tarafından listelenme yol haritasına eklendi ve lansman sonrasında hemen bu borsada listelenebilir.

Yeni tokenin tanıtımı, trader’ları, ödünç alan kullanıcıları, kredi verenleri ve airdrop farmer’larını Drift’e çeken üç aylık bir puan programını takip ediyor. Platform, Solana’nın DeFi ekosisteminde sürekli alım satım için en büyük alanlardan biri olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, protokole katkıda bulunanlar, başlangıçta bu airdrop için ayrılan 100 milyon token’ın çoğunun uzun süreli Drift kullanıcılarına tahsis edileceğini belirtti.

Toplamda 120 milyon tokene denk gelen airdrop’un %12’si uygun Drift kullanıcılarına dağıtılacak. Dağıtım, kullanıcıların platformdaki faaliyetlerine göre yapılacak.

İlgili Haber  Üç Balina Son Saatlerde Aktif Hale Geldi! İkisi Memecoin Üç Altcoinde Yüklü Alım Satım Yaptılar

Bu tokenin sahipleri, borsada hangi tokenlerin listeleneceği veya yazılımın ne zaman güncelleneceği gibi önemli kararlarda oy kullanma yetkisine sahip olacak. İlk dalga airdropta, DRIFT’in toplam arzının yüzde onu kullanıcılarına tahsis edilecek.

Girişim destekçileri ise DRIFT’in %22’lik önemli bir kısmını alacak. Önde gelen kripto para girişim sermayesi firmaları Polychain Capital ve Multicoin Capital ile Solana’nın kurucuları Anatoly Yakovenko ve Raj Gokal’ın da aralarında bulunduğu bir grup melek yatırımcı, 2021’den bu yana protokolün geliştirilmesine 25 milyon doların üzerinde yatırım yaptı.

Tokenlerin %43 gibi önemli bir kısmı, alım satım ödülleri, likidite teşvikleri ve gelecekteki airdrop’ları kapsayabilecek “ekosistem gelişimine” yönlendirilecek. Buna ek olarak, Drift’in web sitesinde belirtildiği üzere tokenlerin %25’i Drift’e katkıda bulunanlara “protokol geliştirme” ödemeleri için ayrıldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail