binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBüyük Gün Geldi: Çarşamba Günü Bitcoin ile İlgili Çok Önemli Veri Açıklanacak!

Büyük Gün Geldi: Çarşamba Günü Bitcoin ile İlgili Çok Önemli Veri Açıklanacak!

Bu hafta Çarşamba günü Bitcoin (BTC) ile ilgili kurumsal yatırımcılara dair önemli bir dizi veri yayınlanacak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para topluluğu, Bitcoin ETF’lerinin arkasındaki yatırımcıların açıklanacağı tarih olan 15 Mayıs yaklaştıkça heyecanlı bir bekleyiş içinde. Bu önemli tarih, 100 milyon doların üzerindeki varlıkları yöneten yatırımcıların ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) “13-F Dosyalamalarını” sunmaları ve halka açık varlıklardaki varlıklarını ortaya koymaları için son tarihi işaret ediyor.

Yılın bir çeyreğinin bitiminden 45 gün sonra yapılması gereken bu başvurular, piyasadaki büyük şirketlerin yatırım stratejilerine dair bir fikir verebilir. Her yatırımcıyı kapsamamalarına ve sadece bir anı temsil etmelerine rağmen, yaklaşan açıklamaların Bitcoin ETF’lerine kurumsal katılım konusunda olumlu sürprizler getirmesi bekleniyor.

13F dosyalamaları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından en az 100 milyon dolarlık uygun varlığa sahip kurumsal yatırım yöneticileri için üç ayda bir talep edilen belgeler olarak tanımlanıyor. Bu kulvarda yer alacak kadar büyükseniz, üç aylık dönemin son günü itibariyle sahip olduğunuz ABD’de işlem gören hisse senetlerini, opsiyonları ve şimdi de Bitcoin ETF’lerini dünyaya açıklamak zorundasınız.

Ancak işin önemli kısmı şu: tüm 13F başvuruları eşit değil. Hepsi gerçek bir yatırım güveni sinyali vermez.

İlgili Haber  Yeni Haftada Bir Altcoinde Tam 1 Milyar Dolarlık Token Kilit Açılışı Var!

Örneğin, Citadel Securities, Susquehanna International Group (SIG), Renaissance Technologies ve Virtu Financial gibi piyasa yapıcıları ve yüksek frekanslı ticaret firmalarını örnek alalım. Örneğin, Berkshire Hathaway’in açıklanan bir pozisyonun boğa görünümüne işaret etmesinin aksine, Citadel’ler ve SIG’ler genellikle alış ve satış fiyatları arasındaki küçük farklardan kar elde etmek için hızlı ticaret yaparlar. Sahip oldukları varlıklar genellikle varlıklara yönelik uzun vadeli bir inançtan ziyade yüksek hacimli ticareti yansıtır. Bu nedenle, 13F’lerini incelerken dikkatli olmakta fayda var.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail