Haberler

Cambridge Üniversitesi: Madencilik 176 Ülkeden Çok Enerji Çekiyor!

Cambridge Üniversitesi araştırdı.

Cambridge Üniversitesi’nin yeni araştırma ve veri çalışması sonucuna göre Bitcoin ve kripto para madenciliği tüm dünyada 176 ülkeden çok daha fazla enerji tüketiyor. Kripto para birimlerinin çok sayıda insanın ilgi odağına gelmesi ve bunun çok sayıda madencilik şirketinin ve çiftliklerinin açılması ile desteklenmesine neden olması dünyadaki enerji tüketimini rekor seviyede arttırdı. Dünyada enerji tüketimi bugünkü hali ile çok sayıda insana enerji sağlayan nükleer ve termik santraller nedeniyle havayı kirletirken, aynı zamanda beraberinde birçok farklı sorunu ve hava kirliliğini getiriyor.

Cambridge Üniversitesi, Bitcoin madenciliğinin Türkiye’nin 1 yıl içerisinde tükettiği tüm enerjinin 5/1’ine tekabül ettiğini açıklarken, 176 ülkenin enerjisine bedel bir enerji çektiğini açıkladı. Bitcoin sahiplerine ve madencilere göre kripto paraların giderek çok daha fazla üretim yapsa bile bunun dünyaya herhangi bir zararı yok ve insanlar kripto para birimi madenciliği yaparak fabrikalardan daha az dünyaya zarar veriyorlar. Madencilik ile ilgili iddiaların giderek artması devlet yöneticilerini de yakın zamanda harekete geçirebilir.

*Türkiye’de madencilik yapabilen insan sayısı yüksek enerji fiyatları ve yüksek vergiler, yüksek cihaz fiyatları nedeniyle oldukça düşük durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu