Cardano

Cardano (ADA) CEO’su Tepkili: Twitter’ı Dava Edip Hesabını Kapatabilir

Charles Hoskinson, kendini taklit edenlere çare bulunamamasından şikayetçi.

IOHK CEO’su ve Cardano’nun arkasındaki isim olan Charles Hoskinson, daha önce Ripple’ın başına gelen bir olayla mücadele ediyor. Hoskinson, yayınladığı son videosunda sosyal medya platformu Twitter’a tam olarak ateş püskürdü.

ADA Kurucusu Tepkili

ADA kripto para biriminin arkasındaki ünlü isim, son dönemde “giveaway dolandırıcılığı” olarak bilinen yöntemin inanılmaz bir şekilde arttığına dikkat çekti.

İlk olarak 5 yıl önce ortaya çıkan bu dolandırıcılık, ünlü isimlerin taklit edilmesi ve yatırımcıların kandırılması olarak biliniyor. Dolandırıcılar, onaylı ve mavi tikli hesapların adlarını değiştirip, yatırımcılardan kripto para isteyip bunun birkaç katını vermeyi vaat ediyor.

Kısa süre önce Elon Musk’ı taklit eden bir dolandırıcıya tek bir kişi tarafından 500.000 dolar gönderildiği ortaya çıkmıştı. Hoskinson ise kendisinin profilini çok fazla kullanıldığını vurguladı. Şu an için Instagram üzerinde de 12.000 takipçisi olan sahte bir Charles Hoskinson hesabının bulunduğu belirtiliyor.

Twitter’ı Bırakabilir

Ünlü isim yayınladığı son videosunda bu dolandırıcılara izin verdiği için Twitter ve diğer sosyal medya platformlarını dava edeceğini belirtti.

Hoskinson bu konuda bireysel çalışma olarak şirkete yeni birisini kazandırıp bunun sadece sahte hesapları takip etmekten sorumlu olacağını vurguladı. Ancak eğer bu çözüm de yeterli olmazsa ünlü isim Twitter’ı tamamen bırakmayı düşünüyor.

Ripple daha önce benzer bir durum nedeniyle YouTube’u dava etmişti. Kısa süre önce aktarılan haberde ise YouTube ve Ripple’ın anlaştığı vurgulandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu