Kripto HaberleriCardanoCardano (ADA) Geliştiricileri, ADA'nın Önündeki Büyük Olay İçin Tarih Verdi!

Cardano (ADA) Geliştiricileri, ADA’nın Önündeki Büyük Olay İçin Tarih Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Cardano (ADA) blok zincirinin resmi ticari kanadı ve kurucu kuruluşu olan Emurgo verdiği demeçte, ABD dolarına endeksli olan stablecoini USDA’yı 2023’ün başlarında piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

USDA, Cardano Ekosistemindeki İlk İtibari Para Destekli Stablecoin Olacak

USDA, Cardano ekosistemindeki ilk tamamen itibari para destekli, düzenleyici uyumlu stablecoin olacak.

Emurgo Fintech Genel Müdürü Vineeth Bhuvanagiri konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Tamamen itibari para destekli, mevzuata uygun bir stablecoin’in piyasaya sürülmesi, topluluğumuz için geleceği hayata geçirmenin bir sonraki adımıdır.”

USDA, kullanıcılara Cardano tabanlı varlıklar üzerinde çalışan çeşitli finansal hizmetler ve ürünler sunacak daha geniş bir plan olan Emurgo’nun Anzens ürününün bir parçasıdır.

Bu planlar arasında borç verme ve borç alma hizmetleri, kripto para tabanlı kart ödemeleri ve geleneksel pazarlar ile merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) arasında köprüler yer alıyor.

İlgili Haber
Charles Hoskinson Cardano'da (ADA) Kullanılacak Yeni Girişimini Tanıttı!

Bu, DeFiLlama verilerine göre Cuma günü itibariyle 53 milyon doların biraz üzerinde bir değere sahip olan Cardano’nun merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemini desteklemeye yardımcı olabilir. Bu, Mart ayındaki 300 milyon doların üzerindeki en yüksek değerden bu yana %82’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Emurgo, USDA’nın 2023 yılının ilk çeyreğinde Anzens platformunda piyasaya sürülmesinin planlandığını ve kullanıcıların kredi/banka kartları, banka havalesi veya ADA’nın dönüştürülmesi yoluyla USD’lerini USDA’ya tokenize edebileceklerini söyledi.

Emurgo, şirketin adını vermeden, USDA’yı piyasaya sürmek için bankacılık ortağı olarak Amerika Birleşik Devletleri merkezli düzenlenmiş bir finansal hizmetler şirketi ile ortaklık kurduğunu, stablecoin’in tamamen uyumlu olmasını ve düzenleyici yönergelere uymasını sağladığını söyledi.

Doların tokenleştirilmesinin yanı sıra, Emurgo yakında USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi diğer stablecoinlerin USDA’ya dönüştürülmesini sağlayacak ve Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri gibi coinlerin dönüştürülmesini ve takas edilmesini sağlamak için uzun vadeli planlar yapacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Merkel

Bunun 20 TL den Ada alan ve halen 6 larda gezinen Ada ya yatırım yapanlara ne faydası var rica etsem bir anlatır mısın Charles Holkinson çok konuşan ve bir şey yapmayan

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları