AnalizCardano

Cardano (ADA) İle İlgili Önemli Gelişme! – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

IOHK, Cardano’nun Goguen yükseltmesiyle ilgili detayları açıkladı.

Cardon yazılım geliştiricisi IOHK, Cardano Blockchain’i üzerindeki Goguen güncellemesinin tam anlamıyla faaliyete geçmesinin yaklaştığını bildirdi. Güncelleme üzerine çalışan Dimitris Poulopoulos ve Volodymyr Hulchenko ikilisi, 26 Kasım’da Youtube üzerinden Goguen ile ilgili ilerlemeyi anlattıkları bir video yayınladı.

Goguen’in Getirdikleri

Goguen güncellemesi Cardano Blockchain’i üzerinde yeni ve yerel tokenlerin ortaya çıkmasını ve hatta akıllı sözleşmelerin oluşmasını sağlayacağı belirtiliyor. Cardano projesinin yöneticisi Volodymyr, geliştirici ekip tarafından oluşturulan simgeler ve komutlara dayalı CLI syntax’in kullanıcıları düşünülerek hayata geçirildiğini söyledi.

Videodaki diğer isim, Goguen proje yöneticisi olan Dimitris, güncellemenin Cardano’da yerel token üretimini mümkün kılacağını ve üretim yapılabileceğini açıkladı. IOHK’nın Ekim ayı sonunda yaptığı twitter paylaşımına göre, anlatılan yeniliklerin 2021 birinci çeyreğinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Cardano (ADA) Haftalık Görünüm

Coinmarketcap verilerine göre, 4 milyar doların üzerindeki piyasa hacmiyle sekizinci sırada bulunan ADA, yayın saati itibariyle 0.13 dolar üzerinden işlem görüyor. Uzun vadeli yatırımcılar için ADA haftalık grafiği üzerinde fibonacci düzeltmesi uygulanabilir. Nisan 2018’de görülen en yüksek seviye olan 0.3885 dolardan bu yılın Mart ayındaki 0.01765 dolar seviyesine uygulanan fibonacci düzeltmesi sonucunda önemli bir direnç alanı olarak 0.246 – 0.258 dolar aralığı ortaya çıkıyor. Aynı zamanda Mart ayından bu yana gelen yükselen trend çizgisi olan sarı çizginin fiyata her defasında destek olduğu görülüyor. Ayrıca her defasında direnç uygulayan bir diğer trend çizgisi ise grafikte yeşil olarak gösteriliyor.

Cardano (ADA) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük Grafikte Önemli Seviyeler

Kripto para piyasasında son günlerde yaşanan düşüşlerden nasibini alan ADA iki gün içerisinde %40’a yakın değer kaybına uğradı. 24 Kasım’daki 0.183 dolarlık zirveden uygulanan fibonacci düzeltmesine göre, altın orana denk gelen 0.11984 – 0.12513 dolar aralığı, önemli bir destek alanı olarak ortaya çıkıyor. Öte yandan mum hareketlerine göre belirlenen bir diğer destek alanı ise 0.11 – 0.112 dolar aralığıdır.

Fiyatın yükselmesine karşın diren oluşturacak seviyeler, 0.139 – 0.14762 (fibonacci 0.786) – 0.173 dolar seviyeleri iken önemli bir direnç olan 0.197 dolar seviyesi de göz önünde bulundurulmalıdır.

Cardano (ADA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

4 Saatlikte Yükselen Kama Oluşumu

Yatırımcıların bir karar verme aşamasında olduğunu anlatan ve mevcut trendde bir duraklama yaşandığını gösteren kamalar, grafikte dikkate alınması gereken formasyonlardır. ADA 4 saatlik grafiğinde görülen yükselen kama, yükselen diplerin yükselen tepelerden daha hızlı oluşmasıyla ortaya çıkarken alt kanadının kırılması halinde mevcut düşüş trendinin devam etmesine neden olabilir. An itibariyle kamanın alt kanadında destek arayan ADA, fiyatın burada satış yemesiyle birlikte aşağı yönlü hızlı bir düşüş görebilir. Ancak destek bulup yükselmesi halinde üst kanatta 0.15 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşayabilir.

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu