HaberlerStellar

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Steller Vakfı’nın Tokenleri Yakmasını Delilik Olarak Niteledi

Hoskinson'a göre token yakmak hiçbir zaman işe yaramayacak.

Charles Hoskinson, Stellar’ın kasım ayında yaklaşık 4 milyar dolar değerindeki 55 milyar adet XLM token’ını yakma kararını sert şekilde eleştirdi. Hoskinson’a göre fonlar, projenin ilerletilmesi amacıyla harcanmalıydı çünkü yaptıkları şey Steller’ın değerine beklenildiği kadar katkı sağlamayacak.

Hoskinson:

Token yakımı, Stellar için ne kazanç sağladı ki? Fiyat sadece belli bir süre için biraz değerlendi ancak hemen akabinde geri çekilme yaşandı. Bu yüzden de proje veya topluluk geliştirmeye harcanılabilecekken tüm bu değer kalıcı olarak kaybedildi.

Token Yakımı Kötü Bir Fikir

Cardano kurucusu Hoskinson sözlerine şöyle devam etti:

Aslında şunu söylüyorlar, ‘Bu kadar büyük bir para yığınıyla ne yapacağımı bilemiyorum, bu yüzden de parayı daha kıt hâle getirip herkese küçük bir hediye vermek için yakacağım.’ Bu delilik! Token yakmak hiçbir zaman işe yaramaz. Yaptıkları şey, spekülatörler için kısa vadede fiyat manipülasyonu yapmaktan başka bir şey değil.

Stellar ‘ın tokenlerini yaktığını duyurmasının ardından XLM’nin fiyatı yüzde 25’in üzerinde değer kazanarak 0.088 dolara çıktı. Kripto paranın bugünkü değeri ise 0.058 dolar seviyelerinde.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı