binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriCardanoCardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Açıklama: "ADA, Tarihinin En Büyük Değişimine Hazırlanıyor"

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’dan Açıklama: “ADA, Tarihinin En Büyük Değişimine Hazırlanıyor”

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yaptığı açıklamasında ADA ekosistemi için önemli değişikliklerin yolda olduğunu paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain platformu Cardano (ADA) önemli bir dönüşümün eşiğinde. Kurucu Charles Hoskinson, platformun “tarihteki en önemli dönüm noktası” olan ve “Voltaire Çağı”nı başlatacak olan yaklaşan Chang fork’una hazır olduğunu duyurdu.

Hoskinson, 9 Haziran’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Görünüşe göre Haziran ayı Cardano Node’un 9.0’a ulaşacağı ay olacak. Bu da Cardano’nun Chang fork’una hazır olduğu ve SPO’ların yüzde 70’inin yeni node’u yüklemesini beklediği anlamına geliyor. Ardından, Cardano’yu Voltaire Çağına iten bir hard fork gerçekleşebilir.” dedi.

Chang yükseltmesi, “Voltaire Çağı”nı destekleyecek temel araçları ve altyapıyı sunduğu için Cardano için çok önemli bir gelişme olarak düşünülüyor. Hoskinson’a göre bu çağ, ağın kendi kendini sürdürebilir hale gelmesi için gereken son unsurları sağlamaya hazırlanıyor.

Voltaire dönemi, ağ katılımcılarına, mevcut stake ve delegasyon sürecinden yararlanan stake edenlerin oylamasına tabi olarak Cardano için iyileştirmeler önerme yetkisi veriyor. Ayrıca gelecekteki ağ gelişimini finanse etmek için bir hazine sistemi kuruyor. Tüm işlem ücretlerinin bir kısmı, oylama sürecinde kararlaştırılan geliştirme çabalarını finanse etmek için bir havuzda toplanacak.

İlgili Haber  Büyük Gün Yaklaştı! FED'in Çarşamba Günkü Faiz Kararı Öncesi Wall Street'in Dev Bankaları Faiz İndirimi Tarihlerini Tahmin Ettiler

Hoskinson’ın açıklamasına göre bu oylama ve hazine sistemleri faaliyete geçtiğinde, Cardano tamamen merkezsizleşecek ve artık IOHK’nın yönetimi altında olmayacak.

Güncellemeyi yorumlayan Hoskinson, “Bu, Cardano tarihindeki ve bir bütün olarak sektör için en önemli dönüm noktasıdır. Cardano, milyonlarca sakini ile tüm dünyayı kapsayan merkeziyetsiz bir uygarlık olacak. En gelişmiş blockchain yönetim sistemine, yıllık bütçelere, bir hazineye ve bize rehberlik edecek tüm topluluğumuzun bilgeliğine sahip olacağız.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail