Kripto HaberleriCardanoCardano Kurucusu Hoskinson, Ağ Geliştirmeleri Hakkında Konuştu

Cardano Kurucusu Hoskinson, Ağ Geliştirmeleri Hakkında Konuştu

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Blockchain sektörünün köklü akıllı sözleşme ekosistemi Cardano’nun (ADA) kurucusu Charles Hoskinson bir YouTube kanalında söz aldı. Hoskinson, projeye dair oluşan endişeleri ele alarak kullanıcıların güvenini tazeledi.

Fenomen blokzincir geliştiricisi, Cardano projesinin bir sonraki aşaması olarak nitelendirilen Voltaire ile ilgili sosyal medyaya yansıyan kötümser söylentileri bertaraf ederek “geliştirme sürecinde güvenlik ve şeffaflıktan ödün vermeyeceklerini” vurguladı.

Voltaire yükseltmesi, roadmap çizelgesine göre ADA blockchain ağının beşinci aşaması olacak. Yükseltme, Cardano’yu kendi kendine yeten bir platforma dönüştürerek merkeziyetsiz karar mekanizmasını devreye sokmayı amaçlıyor.

Voltaire güncellemesinin bir aşaması olan CIP 1694 yönetişim önerisi ise topluluğun bir kesimini endişelendiriyor. Hoskinson, iddiaları şu demeci ile boşa çıkardı:

“CIP 1694 önerisi, ADA ağının yönetişiminde temsili demokrasiyi güçlendirmeyi amaçlıyor. Cardano gönüllüleri gerçeğin peşinden koşmalı. Bir tweet, bir provakatör veya YouTube kanalı projenin gelişimi ile ilgili ana kaynak olamaz. Resmi kaynakları takip edin.”

Kripto sektörünün önde gelen Web3 danışmanlarından Vanessa Harris ise Hoskinson’a karşı çıkıyor. Harris, CIP-1694 önerisi ile ana geliştirici Input-Output Global’ın (IOG) Cardano’yu kontrol etmeye devam edeceğini iddia etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları