Cardano

Cardano Üzerindeki Toplam Cüzdan Sayısı 3.5 Milyona Ulaştı! Ancak Bir Sorun Var

Cardano ekosistemi üzerindeki toplam cüzdan sayısı artmaya devam ederken ADA ile ilgili bir sorun dikkat çekiyor.

Messari’nin sağladığı on-chain verilerine göre Cardano ağı, Blockchain’i üzerindeki cüzdan sayısının 3.5 milyonu ulaşmasıyla birlikte bir dönüm noktasını daha geride bırakmış oldu.

Messari verilerine göre mevcut durumda ağ üzerinde 3.494.888 adet açılmış cüzdan bulunuyor.

Bununla birlikte önümüzdeki hafta Cardano’nun sahip olduğu cüzdan sayısının 3.5 milyonu aşacağını söyleyebiliriz.

Cardano Üzerinde Toplam Cüzdanlar Artarken Aktif Cüzdan Sayısı ise Düşük Kalmaya Devam Ediyor

Bununla birlikte, her ne kadar ağ üzerinde 4 milyona yakın açık cüzdan bulunsa da aktif cüzdanların sayısı toplam cüzdanlara oranla oldukça düşük kalıyor.

Messari verilerine göre ADA ekosisteminde yalnızca 136.800 cüzdan aktif durumda bulunuyor.

Toplam cüzdan sayısına oranla aktif cüzdan sayısının bu denli düşük kalması, Cardano kullanıcılarının coinlerini aktif olarak kullanmak yerine ellerinde tutmakla yetindiğini gösteriyor.

ADA’nın sahip olduğu adres sayısı ve balina yatırımcılarının sayısı.

Ağ üzerindeki yatırımcı dağılımını incelediğimizde ise en büyük cüzdan sayısına sahip olan grubun 1 dolar ile 100 dolar arasında ADA varlığına sahip olan cüzdanlar olduğunu görüyoruz.

Buna ek olarak, ağ üzerinde 10 milyon doların üstüne tekabül eden miktarda ADA tokenine sahip olan balina yatırımcıların sayısının ise 393 adet olduğunu gözlemleyebiliriz. Bununla birlikte ADA’nın sahip olduğu büyük balinaların sayısı çok da fazla değil.

Bir kripto paranın sahip olduğu balina yatırımcıların az olması ve daha çok bireysel yatırımcılardan oluşması, o kripto paranın daha az stabil olmasına ve kısa vadeli rallilerde satış baskısının artmasına neden oluyor.

Bunun sebebi olarak ise, bu bireysel yatırımcıların fiyat yükseldiğinde gelecekte daha fazla kar elde etmek için varlıklarını tutmak yerine satmaları gösteriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu