Kripto HaberleriCardanoCardano ve Polkadot Fiyatına Endeksli ETP'ler Frankfurt Borsasında İşlem Görmeye Başladı!

Cardano ve Polkadot Fiyatına Endeksli ETP’ler Frankfurt Borsasında İşlem Görmeye Başladı!

Takip et

DeFi Technologies şirketinin yan kuruluşu Valour, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) endeksli borsa yatırım ürünlerinin (ETP) Frankfurt borsasında işlem görmeye başladığını duyurdu.

Valour, Frankfurt Borsasında Cardano, Polkadot ve Solana ETP’leri Sunuyor

Son gelişme, bu ayın başlarında Valour’un, Solana (SOL) fiyatına endeksli bir ETP için onay almasının ardından geldi.

Cardano tokeni ADA’nın 33 milyar dolar civarında bir piyasa değeri bulunuyor. Piyasa değeri olarak dünyanın yedinci en büyük kripto parası olan ADA, XRP ve SOL’ün arasında konumlanıyor.

Bununla birlikte Polkadot (DOT) ise piyasa değeri olarak 20 milyar dolarlık seviyesiyle dünyanın en büyük onuncu kripto parası olma özelliği taşıyor.

Valour, Cardano, Polkadot ve Solana ETP’lerine ek olarak Uniswap (UNI) için de ETP hizmeti sunuyor. Bununla birlikte şirket, komisyon ücreti olmadan Bitcoin Zero ve Ethereum Zero ürünlerini de borsada sergiliyor.

Valour CEO’su Tommy Fransson, yaptığı açıklamalarında, Cardano ve Polkadot ETP’lerinin İsveç piyasasında yoğun ilgi görmesinin ardından bu ürünleri Frankfurt borsasına da sunmaya karar verdiklerini söyledi.

Fransson, tek varlığı takip eden bir borsa ürününü piyasaya sunmak için söz konusu varlığın piyasa değerinden çok yatırımcı faydasını düşündüklerini söyledi.

Şirket, Kripto Para ETP’lerini Diğer Ülkelerde de Sunacak

Bununla birlikte, şirket CEO’sunun açıklamalarına göre Valour, kripto para ürünlerini İsviçre ve Avusturya’nın da bulunduğu diğer ülkelere de getirmek istiyor:

“Piyasaya daha fazla tek varlıklı ürün sunmak istiyoruz ancak ayrıca ürün sepetleri ve endeksleri konusunda da adım atacağız. Merkezi borsalarda kripto para ürünleri açısından henüz daha başlangıç seviyesinde olduğumuzu düşünüyoruz.”

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları