CardanoHaberler

Cardano’da (ADA) Beklenen Oldu: Peki Dün Gece Neler Değişti?

Cardano, büyük güncellemeyi gerçekleştirdi.

Cardano (ADA) yatırımcıları için beklenen güncelleme günü resmen geldi ve güncelleme gerçekleştirildi.

Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input Output HK tarafından paylaşılan bilgilere göre Cardano güncellemesi resmen tamamlandı ve Alonzo hard forku ile beraber ağda akıllı kontratlar kullanılmaya başlandı.

Cardano, Alonzo’yu Tamamladı

Akıllı kontrat desteği sayesinde ağda artık farklı DeFi uygulamaları ve hatta NFT’ler kullanılabilecek. Cardano CEO’su Charles Hoskinson konu hakkında yaptığı açıklamasında platformun önünün akıllı kontratlar sayesinde çok parlak olduğunu vurguladı ve bütün kripto para sektörünün aslında bundan faydalanmasını beklediğini ifade etti.

Peki Alonzo hard fork’u ile birlikte ağda neler değişti ve fiyata tam olarak ne oldu? Son dönemde çok konuşulan NFT ve DeFi çılgınlığına Cardano da katılabilecek ve ADA fiyatı aslında aylardır bunun beklentisi ile yükseliyordu. 3 doların üzerine kadar çıkan ADA, devamında gelen piyasa geneli düşüş ile yeniden 3 doların altını görse de bu hard fork’un etkisinin uzun vadede görülmesi bekleniyor.

Cardano’nun hard forku’ ile birlikte ağ üzerinde yeni uygulamalar görülmeye başlanabilir ve özellikle bir NFT koleksiyonu ile fiyat rekor kırabilir. Solana’nın rekor kırmasını sağlayan temel etmen ağ üzerindeki NFT koleksiyonları olmuştu ve bunun şimdi ADA için de gerçekleşmesi beklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu