Kripto HaberleriCardanoCardano'da (ADA) Büyük Güncelleme Bir Ağda Tamamlandı - İşte Bilinmesi Gerekenler

Cardano’da (ADA) Büyük Güncelleme Bir Ağda Tamamlandı – İşte Bilinmesi Gerekenler

Takip et

Cardano‘nun (ADA) büyük bir merakla beklenen Vasil hard forku için yeni bir gelişme yaşandı. Cardano‘nun ana ağı yerine ilk olarak test ağında hayata geçirilen Vasil, artık resmen kullanımda. IOHK ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre pazar gecesi beklenen güncelleme test ağında hayata geçirildi ve kullanım alındı.

Cardano Test Ağında Vasil Hazır

IOHK ekibi tarafından yapılan açıklamada, proje geliştiricilerinin, staking havuzu yöneticilerinin ve borsalarının test ağındaki bu değişime ayak uydurabileceği vurgulandı. Entegrasyonun ana ağda sorunsuz çalışması için test ağında herkes tarafından test edilmesi gerekmekte. Ana ağa geçiş tamamlandığında ise Vasil hard forku ile daha hızlı blok üretimi ve ölçeklenebilirlik elde edilecek.

Haziran ayında hayata geçirilmesi planlanan ancak bir gecikme ile temmuz ayına sarkan Vasil, büyük bir heyecan uyandırıyor.

Bu güncelleme ana ağda tamamlandığında Cardano üzerinde çalışan merkeziyetsiz uygulamalar (dapps) için daha hızlı blok oluşturma ve daha fazla ölçeklenebilirlik sağlayacağı ifade edilmekte. Cardano’nun arkasındaki kuruluş olan Input Output HK (IOHK) ekibi de aslında bu güncellemenin önemini vurguladı.

Cardano ağı şu an için Basho isimli aşamada ve bu 4. dördüncü aşama, çoğunlukla ölçeklenebilirlik odaklı ilerliyor. Bu sebeple Vasil söz konusu aşama için inanılmaz büyük bir öneme sahip ve Cardano CEO’su Charles Hoskinson da konu hakkında yaptığı açıklamada bunu vurgulamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları