Kripto HaberleriAltcoinCardano'da Hardfork Tarafındaki Gelişmeler Fiyata Nasıl Yansıdı? ADA Analizi

Cardano’da Hardfork Tarafındaki Gelişmeler Fiyata Nasıl Yansıdı? ADA Analizi

Takip et

Cardano (ADA), Testnet’te başarılı bir lansmandan sonra hardfork için son hazırlıklara başladı.

Geliştirici ekip, 3 Temmuz’da paylaşmış oldukları twette hardforku doğrulamış oldu. Ayrıca Input ve Output ekibi tüm süreç boyunca borsa ve geliştiriciler ile yakın temas içerisinde olup işbirlikleri yapacaklarını belirtti.

İyileştirmelerin sürmesi ve buna paralel geliştirmelerin oluşması ile beraber teknik olarak fiyat hareketlerine bakacak olursak şu şekilde özetleyebiliriz:

Bitcoin (BTC) tarafı ile başlarsak hafta sonu işlemlerinde 19.250 dolar bölgesinde destek bulduğu görülüyor.

Bu hafta kapanışını direnç altında yapmasına rağmen haftaya artıda başladı diyebiliriz. Özellikle bugün ABD piyasalarının tatil olmasından dolayı düşük hacimli bir piyasa olduğu ve genel piyasalarda da hacim yetersizliği olduğu görülüyor.

Haftalık kapanışından bu yana yaklaşık %7 yükseliş gerçekleştiren ADA, bu hafta 0.40 dolar ve 0.43 dolar destek seviyesinde tutunmaya devam ediyor.

Henüz fiyat majör destek bölgesine gelmediği için burada düşüşün bitiğini söyleyebilmek teknik olarak sağlıksız olabilir.

Bu talep bölgesinden gerçekleşen alımlar ile beraber fiyatların yukarı taşınması halinde 0.50 dolar ve 0.61 dolar direnç seviyeleri takip edilebilir.

Ayrıca bunun yanında Stoch RSI verisi aşırı satış bölgesinde olmasından dolayı bu bölgede satıcılar azalıp yerine alıcıların devreye girdiğini görebiliyoruz.

Özetleyecek olursak; belirtilen bölge üzerinde haftalık ve günlük kapanışlarla kalıcı olması ve gelecek haberlerin etkisi ile fiyattaki pozitif yansımaların kısa olsa da devamını görebiliriz fakat unutmamak gerekir ki hala majör tarafta düşen market yapısının kırılmadığını ve henüz yükselen trend yapısına geçemediği teknik verilerden görülmektedir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları