CardanoHaberler

Cardano’nun (ADA) Cüzdan Uygulaması Artık Beklenen Desteğe Sahip!

Ledger'ın Cardano'ya özel cüzdan uygulaması kısa süre önce önemli bir akıllı kontrat desteği elde etti.

Ethereum’un rakibi olarak görülen Cardano (ADA), kısa süre önce önemli bir güncelleme elde etti.

Dünyanın en büyük ve ünlü donanım cüzdanı üreticilerinden olan Ledger, Cardano (ADA) cüzdanı için 4.0.0 versiyonunu yayınladı.

Söz konusu cüzdan uygulaması direkt olarak Ledger Live üzerinden indirilebilecek. Buradaki önemli konu ise ADA ekosisteminin akıllı kontrat desteğinin sonunda cüzdanal uygulamasına da gelmiş olması.

İlgili Haber
Cardano (ADA), Beklenen Akıllı Kontrat Yol Haritasını Açıkladı

Ledger da Akıllı Kontrat Destekliyor

Alonzo hard forku sayesinde akıllı kontrat desteğine kavuşan Cardano kısa süre içerisinde bunu bütün ekosisteme yaydı.

Buna rağmen hala bazı uygulamalar akıllı kontrat desteğini geriden takip etmekteydi. Ledger da dünyanın en büyük cüzdan üreticilerinden birisi olmasından dolayı eksikliği hissedilen bir isimdi.

Twitter’da Ledger ekibi tarafından yapılan açıklamada, yeni uygulamanın artık akıllı kontrat entegrasyonu taşıdığı vurgulandı. Cardano DeFi + Ledger işbirliğinin vurgulandığı tweetin devamında ise “ileri!” ifadesi kullanılarak aslında bunun ne kadar önemli bir gelişme olduğu vurgulandı.

Cardano bunum devamında ise daha fazla güncelleme alabilir. Temmuz ayında planlanan Vassil isimli hard fork, ADA’nın yapısını değiştirebilir.

Tabii ki buna ek olarak Plutus isimli akıllı kontrat platformu da ADA için büyük bir önem arz etmekte. Vassil hard forku tam olarak 29 Haziran 2022 olarak duyurulmuştu ancak bunda gecikmeler olabileceği ve temmuz ayına kadar bunun aksayabileceği tahmin edilmekte. Cardano’nun son gelişmeleri ise her şeyi değiştirebilir nitelikte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu