CardanoHaberler

Cardano’nun Sıradaki Hedefi Kurumsal Yatırımcılar Ve Devletler!

Alonzo yükseltmesi sonrası Cardano hedef yükseltiyor.

Piyasa değerine göre en büyük 3.kripto para birimi olan Cardano (ADA) yatırımcılarının dört gözle beklediği ve blok zincire akıllı sözleşme işlevi getiren Alonzo hard fork’u geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Alanzo ile beraber Cardano ağında akıllı sözleşmeler de kullanılmaya başlandı. Bu bağlamda güncellemeden sonraki ilk 24 saat içinde ağ üzerinde 100’den fazla akıllı sözleşmenin çalıştığı görüldü.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson, bu konu ile alakalı platformun önünün akıllı kontratlar sayesinde çok parlak olduğunu ve bütün kripto para sektörünün aslında bundan faydalanmasını beklediğini ifade ederek:

Bu yükseltme, blockchain ve arkasındaki en iyiler ile 6 yıllık sıkı bir çalışmanın sonucudur. Artık platformu daha da geliştirmeye ve Cardano’nun kurumsallar ve hükümetler tarafından da benimsenmesine odaklanıyoruz.

Platformu ticarileştirme sistem mimarlarının elinde olduğu kadar Alanzo ile birlikte artık kripto topluluğunun da elinde zira 24 saatten daha kısa bir sürede 100’ün üzerinde akıllı sözleşme oluşturuldu.

Cardano blok zinciri, ağ işlemlerini doğrulamak için yeni bir mekanizma kullanarak işlem maliyetlerini doğru şekilde tahmin etmiş olacak. Bu sayede geliştiriciler kayıp işlem ve yüksek maliyet riski taşımadan uygulama oluşturabilecek.

Cardano’nun arkasındaki şirket IOHK bir adım daha ileri giderek akıllı sözleşmelere ihtiyaç duymadan Cardano ağında NFT’lerin oluşturulmasına da imkan sağlayan çözüm geliştirdi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
11 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu