BitcoinEthereum

Çarpıcı Kripto Para Anketi! En Çok Hangi Altcoin’i Tercih Ettiler?

Singapur anket sonuçları yayınlandı.

Kripto para borsası Gemini, Seedly ve CoinMarketCap üçlü ortaklığında yakın zamanda Singapur vatandaşlarının kripto para birimlerine ve piyasaya bakış açılarını araştırmak için bir anket yapıldı.

4000’den fazla yetişkinin katıldığı ankette en popüler kripto birimi olarak Ethereum ilk sırada yer alırken, Bitcoin ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada ise son zamanların popüler kripto para birimi Cardano (ADA) vardı.

Kripto para yatırımcılarının %78’i Ethereum’a, %69’u ise Bitcoin’e yatırım yaptıklarını söylediler.

Son haftalarda popülaritesi artan Cardano %40 ile üçüncü sırada yer alırken; Binance Coin, %31 ile  Ripple %25 ile Cardano’yu takip ediyor.

Katılımcılarının %67’si portföylerinde kripto para bulundurduklarını, bunların da üçte ikisi portföylerindeki kripto varlıklarını pandemi süresince daha da büyüttüklerini söylediler.

Kripto para birimlerine hiç yatırım yapmayanlar buna gerekçe olarak bilgi sahibi olmamalarını ve piyasanın volatil olmasını gösterdi. Yatırım yapmayanların %34’ü bir yıl içerisinde kriptoya yatırım yapmak istediklerini belirttiler.

Yatırım yapan Singapur vatandaşlarının %80’ini 34 yaş altındaki erkekler oluştururken kadınların gelir düzeyi erkeklere göre daha fazla olmasına rağmen, kadınlar yatırım konusunda biraz daha geri planda kalmayı tercih ediyor.

Yatırımcıların yaş aralığına baktığımızda genç yatırımcıların sayıca çok olduğu ve daha korkusuzca kripto paraya yatırım yaptıkları sonucu ortaya çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Cardano 2024 500usd…


Başa dön tuşu