coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinCBOE Üst Düzey Yöneticisi, Bitcoin Spot ETF Onayı ve Sonrasında BTC'de Yaşanabileceklere...

CBOE Üst Düzey Yöneticisi, Bitcoin Spot ETF Onayı ve Sonrasında BTC’de Yaşanabileceklere Dair Tahminlerini Açıkladı

CBOE Digital'in Başkanı ve CEO'su John Palmer, potansiyel bir Bitcoin Spot ETF onayı ve sonrası hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para topluluğu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) onaylanmasına ilişkin çok önemli bir duyuru için hazırlanıyor.

CBOE Global Markets altında ayrı bir kuruluş olan CBOE Digital’in Başkanı ve CEO’su John Palmer, bu kararın potansiyel sonuçlarını ve genel etkilerini tartıştığı yakın tarihli bir televizyon programında konuştu.

CBOE Digital, ana şirketinden farklı olarak, spot Bitcoin ETF’leri için borsa olarak hizmet veriyor ancak lansman sürecine doğrudan dahil değil. Bununla birlikte Palmer, kuruluşlarının bu ETF’lerin beklenen onayından önemli ölçüde fayda sağlayacağını savundu.

Palmer, son haftalarda düzenleyici kurumlar ve ETF ihraççıları arasında gözle görülür ilerlemeler ve olumlu etkileşimler olduğunu belirterek iyimser olduğunu ifade etti.

İlgili Haber  BTC Düşmanı Peter Schiff'ten Bitcoin Spot ETF Açıklaması: O Bile Kabul Etti!

Tartışmalar potansiyel onay senaryoları etrafında dönerken, Palmer çeşitli olasılıkları gündeme getirdi. Palmer’a göre SEC birden fazla ETF’yi aynı anda onaylayabilir ya da farklı kural başvurularının farklı değerlendirme tarihlerine sahip olmasıyla kademeli onayları tercih edebilir.

Onay sonrası Bitcoin’in fiyatı üzerindeki etkisi sorulduğunda Palmer temkinli ancak iyimser bir duruş sergiledi. Son dönemdeki önemli fiyat artışını kabul etmekle birlikte, ETF onayının ardından daha fazla yükseliş hareketi beklediğini söyledi. Bununla birlikte, ETF’ye sermaye girişinin öngörülemeyen doğasına atıfta bulunarak kesin boyutu belirtmekten kaçındı.

Uzun vadeli Bitcoin fiyat tahminlerine ilişkin soruları yanıtlayan Palmer, ETF’lere sermaye akışının ve BTC’nin sabit arzının kilit faktör olduğunu söyledi. Analist, ETF’ler sayesinde kripto para piyasasına yaşanacak artan katılım ile ilgili iyimser olmasına rağmen Bitcoin’in sahip olduğu mevcut piyasa değerinden dolayı ani fiyat yükselişi düşüncesi tarafında olmadığını ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail