Ana SayfaAltcoinCelsius Avukatlarından Şoke Eden Açıklama: Kullanıcılar Kripto Varlıklarının Yasal Haklarını Bize Verdi!

Celsius Avukatlarından Şoke Eden Açıklama: Kullanıcılar Kripto Varlıklarının Yasal Haklarını Bize Verdi!

Takip et

Celsius kesinlikle şu an kripto para sektörüne damga vuran şirketlerden birisi konumunda. İflasını resmen açıklayan şirketin 100’den fazla ülkeden kullanıcısı bulunuyor ve iflas eden şirket ile kullanıcı fonları hakkında yeni bir sarsıcı açıklama yapıldı.

Lending odaklı kripto para şirketi kullanıcılara yatırdıkları fonlardan belirli bir faiz geliri elde etme imkanı da veriyordu. Ancak hiçbir kullanıcı bunu yaparak fonları aslında Celsius’a yasal olarak verdiğini fark etmemiş olabilir.

Celsius Bütün Kripto Paraların Yasal Sahibi mi?

Celsius’un 18 Temmuz tarihinde görülen ilk iflas görüşmesinde Kirkland Law hukuk şirketinin avukatı Pat Nash önemli bir açıklamada bulundu. Nash aslında kullanıcıların Earn and Borrow hesaplarına yatırdıkları paraların, direkt olarak Celsius’un hakkı olduğunu ifade etti.

Buradaki hizmet ve kullanım sözleşmesine dikkat çeken Nash, şu maddeyi vurguladı:

Celsius bu coinleri satmakta, kullanmakta veya bunlarla başka bir şey yapmakta tamamen özgür olup yasal olarak bunlar Celsius’un malıdır”.

Bu ifade kesinlikle Celsius yatırımcıları için kötü bir duruma işaret ediyor ancak mahkeme henüz net karar vermedi. Buna ek olarak Celsius’un Custody yani emanet hizmetine fon yatıranların durumu için böyle bir hizmet şartı bulunmuyor. Celsius’un hizmet şartlarının Custody için geçerli olmadığı vurgulanırken bunun durumunun ne olacağı henüz kesinleşmedi.

Avukat David Silver ise Celsius davasını izledikten sonra bunun aslında kullanıcıların değil yasal olarak şirketin “kripto parası” olduğunu vurguladı. Bu da kullanıcı cephesine büyük bir darbe olarak görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları