Kripto HaberleriBitcoinCelsius, Kripto Para Borsası FTX'e 500 Milyon Dolarlık WBTC Gönderdi! İşte Detaylar

Celsius, Kripto Para Borsası FTX’e 500 Milyon Dolarlık WBTC Gönderdi! İşte Detaylar

Takip et

Zor durumdaki kripto para şirketi Celsius, merkezi olmayan lending protokolü Maker’a olan borcunu geri ödedikten ve WBTC olarak duran 450 milyon dolarlık teminatını geri aldıktan birkaç saat sonra kripto para borsası FTX’e 500 milyon dolarlık WBTC yatırdı.

Blockchain veri şirketi Nansen tarafından paylaşılan Blockchain işlem verileri, Celsius’a bağlı bir cüzdanın çeşitli işlemler ile FTX’e 24.463 WBTC gönderdiğini gösteriyor.

Perşembe günü erken saatlerde, Celsius’un Maker’a olan borcunu tamamen ödedikten sonra 21.963 wrapped Bitcoin (WBTC) tokenini geri aldığını bildirilmişti. Celsius, Salı günü teminatının 2.000 WBTC’lik bir taksitini zaten geri almıştı.

İlgili Haber
Borcunu Ödeyen Celsius 22 Bin Bitcoin'i Geri Aldı "Her An Satabilir!"

“Celsius’un Hamlesi Teminat Olarak Gösterilen Kripto Paralar İçin Satış Baskısı Yaşatabilir”

Fundstrat analisti Walter Teng, konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Celsius’un on-chain aktivitelerinde kaldıraçlardan uzaklaşması, teminat olarak gösterilen varlıklarda bulunan satış dalgasını artırabilir.”

Şirketin DeFi kredilerine karşılık olarak teminat gösterdiği en büyük varlıklarından biri WBTC olarak biliniyor.

Bu hamle, Celsius’un varlıkları daha likit varlıklar için satabileceğini gösteriyor, ancak borsadaki piyasa verileri bunun henüz gerçekleştiğini göstermiyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda, WBTC son 24 saatte %6 artışla 21.600$’dan el değiştirerek Bitcoin ile yakın bir şekilde işlem gördü.

Celsius, “olağanüstü piyasa koşullarını” gerekçe göstererek Haziran ayından itibaren para çekme işlemlerini ve tüm kullanıcı transferlerini durdurdu ve bu da şirketin iflasla karşı karşıya kalabileceği korkusuna yol açtı.

Şirket ayrıca yeniden yapılandırma danışmanları tutarken, düzenleyiciler de kripto para şirketinin birkaç ABD eyaletindeki operasyonuyla ilgili soruşturmalar başlattı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları